AUTOMATYZACJA ŻYCIA W MINECRAFT

„Minecraft. Poradnik użytkowników czerwonego kamienia” Egmont, 15x21x1,3cm, 79 stron, twarda oprawa.

Nie wiesz jaką książkę kupić na prezent dla chłopaka? Ta będzie niezła. Oczywiście nie twierdzę, że poradnik Minecraft jest tylko dla chłopaków, bo dziewczyny też grają w tę grę, ale jednak znacznie rzadziej.

Niedawno pisałem o wcześniejszym tomie z tej serii „Minecraft. Poradnik dla budowniczych”. Tam też znajdziecie krótkie wyjaśnienie odnośnie samej gry, do którego nie będę już wracał chociaż jest okazja, bo  oto wczoraj przyszła do mnie za to książka o używaniu redstone’a*.

W tej części poradnika znajdziemy – zgodnie z tytułem – porady przydatne przy robienia różnych mechanizmów w minecraft’cie. Pierwszy dział poświęcony jest podstawom. Dowiemy się między innymi, jak można pozyskać potrzebne surowce, jak funkcjonują przydatne w budowie przedmioty, czy części składowe urządzeń.

Drugi dział zawiera instrukcje, jak krok po kroku stworzyć w pełni działające systemy obronne, pułapki, zmechanizowane systemy oświetlenia i ukryte przejścia. Na końcu autorzy książki pokazują (podobnie jak w poradniku dla budowniczych), ciekawe redstone’owe mechanizmy graczy.

Twórcy książki naprawdę się postarali: wszystko dokładnie opisali i zamknęli w przystępną dla minecraft’owych nowicjuszy formę. Do tego książka została ładnie wydana, ma idealne rozmiary i wygodną w czytaniu czcionkę. Stylem przypomina swoją poprzedniczkę, tylko że jest czerwona i zamiast łopaty ma redstone na okładce.

Poradnik podoba mi się tym bardziej, że opisywane w nim kwestie to jedyne, których w Minecraft nie umiałem zrozumieć.

*redstone – w świecie minecraft’a podstawa do tworzenia rozmaitych automatycznych farm, pułapek, wind itd. Potrzebny do tworzenia większości źródeł zasilania i transportu energii.

ksiazki_na_czacie_uminecraft_uzytkownikow_czerwnego_kamienia_4

ksiazki_na_czacie_minecraft_użytkownikow_czerwonego_kamienia_3

ksiazki_na_czacie_minecraft_uzytkownikow_czerwonego_kamienia_5

ksiazki_na_czacie_minecraft_uzytkownikow_czerwonego_kamienia_2

ksiazki_na_czacie_minecraft_uzytkownika_czerwonego_kamienia_6

ksiazki_na_czacie_minecraft_uzytkownika_czerwonego_kamienia_7

 

Komentarz do “AUTOMATYZACJA ŻYCIA W MINECRAFT

  1. Tyle czasu zastanawiałam się nad prezentem dla chrześniaka – fana Minecrafta. Zakupiłam już dwa tomy. Dzięki za ten wpis – mam problem z głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website