FARM WORDS – SŁOWNIK DLA MALUCHÓW

„Farm words” seria „Baby’s very first play book”, Stella Baggott, wydawnictwo Usborne, księgarnia w Polsce BOOKIDS, 19x19x1,3 cm, 10 stron, wszystkie kartki tekturowe – książka dotykowa.

FARM WORDS  to książeczka z serii pierwszych słowników tematycznych. Nie słowników z tłumaczeniem, tylko takich, dzięki którym dzieci poznają szeroki zakres swoich pierwszych słów z danej dziedziny. Dla dzieci anglojęzycznych jest to pewnie książka dla maluchów 1-3 lata. Ale dla tych, które uczą się języka może to być książka z której skorzysta nawet 5-6 latek, czy dziecko, które rozpoczyna naukę angielskiego.

Jest to kilkadziesiąt słów związanych z farmą. Głównie nazwy zwierząt, ale też narzędzi czy pojazdów. Do tego kilkadziesiąt odgłosów farmy, np. oink, brrrmm, quack, croak, buzz, crunch, itd.

Książka ma wygodny format, bardzo przyjemne, kolorowe ilustracje, ale co najciekawsze ma grube, „żłobione” strony. To znaczy, że pojawiają się na nich płytsze i głębsze wycięcia, oraz dziurki pozwalające zajrzeć  na następną stronę. Po wycięciach można wodzić palcami, a ilustracje wydają się przez nie bardziej przestrzenne (próbowałem pokazać to na zdjęciach pod kątem).

Każda rozkładówka pokazuje na jednej stronie zwierzaki (narzędzia, pojazdy) z podpisami, a a na drugiej te same rysunki na pełnej ilustracji, tym razem podpisane wydawanymi odgłosami.

Świetnie to wygląda i na pewno spodoba się dzieciakom, bo wiadomo, że zwierzaki i farma to jeden z ulubionych tematów jak się jest małym. Polecam.

UWAGA! Więcej tytułów anglojęzycznych dostępnych w Polsce znajdziecie w zakładce RODZAJ KSIĄŻKI: ANGLOJĘZYCZNE” .

ksiazki_na_czacie_farm_words_2

ksiazki_na_czacie_farm_words_3

ksiazki_na_czacie_farm_words_5

ksiazki_na_czacie_farm_words_6

ksiazki_na_czacie_farm_words_7

ksiazki_na_czacie_farm_words_8

ksiazki_na_czacie_farm_words_9

ksiazki_na_czacie_farm_words_11

ksiazki_na_czacie_farm_words_12

6 komentarze do “FARM WORDS – SŁOWNIK DLA MALUCHÓW

  1. Faktycznie bardzo kolorowa,przyjazna dla oka dziecka pozycja edukacyjna. Jakość wykonania tez bardzo dobra. Na pewno spodoba się każdemu maluchowi 🙂

  2. Faktycznie bardzo kolorowa,przyjazna dla oka dziecka pozycja edukacyjna. Jakość wykonania tez bardzo dobra. Na pewno spodoba się każdemu maluchowi 🙂

  3. Bardzo przyjemna pozycja dla oka, w dotyku i dla umysłu 🙂 Moja hania bardzo ja lubi i przezzabawe szybko chwyta słówka 🙂 Polecam…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website