TURLUTUTU MAGICZNE PRZYGODY i TURLUTUTU GDZIE JESTEŚ?

Dwie części książek Herve Tullet’a, wydawnictwo Babaryba, 20,5×21,5x1cm, twarda oprawa.

Turlututu moja siostra poznała w części „Turlututu a kuku, to ja!” i od razu bardzo go polubiła. Jak wszystkie książki Tulleta, które zawsze ją rozśmieszają. Mimo że ma siedem lat, jak kończy czytać którąś z książek tego autora, to zaraz zaczyna od nowa i tak kilka razy. Gdy była mniejsza trzeba było jej czytać, ale teraz czyta sama i też świetnie się bawi (choć woli jak ktoś z nią czyta). Muszę przyznać, że też lubię te książki. Dziwne, trochę szalone i „rozbałaganione” ilustracje, zabawne teksty, świetne pomysły.

Założyłem, że wszyscy dobrze znają książki H. Tulleta i nie napisałem, że są one interaktywne. Czyli narrator podpowiada czytelnikowi co ten ma zrobić, czytelnik to robi, przekręca kartkę i widzi, że jego działanie zadziałało! Bardzo wciągająca zabawa, jeśli jeszcze nie próbowaliście, to polecam.

„Turlututu magiczne przygody” to część w której główny bohater zabiera nas w podróż na swoją planetę, wyczarowuje fajerwerki, rozkazuje, przejada się, idzie na randkę i bawi się kolorami. Na ostatniej stronie czytelnik może nawet pokolorować Turlututu jak tylko chce (ja zawsze miałem opory przed wykonywaniem takich zadań w książkach).

ksiazki_na_czacie_turlututu_magiczne_przygody_1

ksiazki_na_czacie_turlututu_magiczne_przygody_2

ksiazki_na_czacie_turlututu_magiczne_przygody_3

ksiazki_na_czacie_turlututu_magiczne_przygody_4

ksiazki_na_czacie_turlututu_magiczne_przygody_5

ksiazki_na_czacie_turlututu_magiczne_przygody_6

„Turlututu gdzie jesteś?” to już nieco starsza część w której Turlututu bawi się z przyjaciółmi. Wprawdzie na pierwszych stronach Lakata zamyka go w pudle, ale z pomocą czytelników bohater wydostaje się na wolność i dalej już osobiście prowadzi wszystkie, książkowe zabawy. W jednej z nich czytelnik musi podjąć próby narysowania T. co wcale nie jest łatwe. W innej nadciąga Gryzmołstwór, który na szczęście nie znajduje głównego bohatera (czytelnik urywa go pod swoją dłonią).

ksiazki_na_czacie_turlututu_gdzie_jesteś_1

ksiazki_na_czacie_turlututu_gdzie_jesteś_2

ksiazki_na_czacie_turlututu_gdzie_jesteś_3

ksiazki_na_czacie_turlututu_gdzie_jesteś_4

ksiazki_na_czacie_turlututu_gdzie_jesteś_5

ksiazki_na_czacie_turlututu_gdzie_jesteś_6

ksiazki_na_czacie_turlututu_gdzie_jesteś_7

ksiazki_na_czacie_turlututu_gdzie_jesteś_8

2 komentarze do “TURLUTUTU MAGICZNE PRZYGODY i TURLUTUTU GDZIE JESTEŚ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website