CZAS CZARODZIEJ

„Czas czarodziej” Isabel Minhos Martins, Madalena Matoso, wydawnictwo Babaryba, 22 strony, 20×22,5×1,1 cm, twarda oprawa. 

Książka trochę poleżała zanim do niej sięgnąłem. Trochę dlatego, bo mam koniec gimnazjum, egzaminy, zakończenia nie tylko szkoły, ale też wolontariatu, teatru i kilku innych działań, którymi nie będę zanudzał. Od dwóch miesięcy nie mam czasu na nic. Oczywiście czytam nadal – spodziewajcie się wysypu recenzji w wakacje. Ale drugim powodem jest to, że grafika nie należy do moich ulubionych, więc „Czas czarodziej” trafił do mojej siostry.

Wróciłem do niego jak tylko usłyszałem, że Mama i Klara są zachwycone. Chciałem sam sprawdzić co wspaniałego możę być w tak na pozór prostej książce. I już wiem.

Ta książka to nasze myśli. Te, które wszystkim przychodzą do głowy, ale nie zwracamy nie nie uwagi. Myśli zebane w tej książce dotyczą tego jak w praktyce wygląda czas. Czas, który pędzi przed siebie. On się nigdy nie cofa. Nie możemy obserwować cofnięcia się czasu, za to cały czas patrzymy na jego upływ.

Bardzo mi się podoba takie pokazanie czym jest czas. Trochę kojarzy mi się z tłumaczeniami Mamy, kiedy Kla pytała ją „Ile to jest minuta, czy to długo czy krótko?”. I Mama wtedy kładła się z Klarą na łóżku i musiały leżeć minutę bez ruchu. A potem przez minutę grały w ulubioną grę Klary. I okazuje się, że te minuty są różnej długości.

W książce upływ czasu jest pokazany przez zmniejszanie się ołówka, pojawianie zmarszczek, blaknięcie dywany, kiełkowanie ziemniaków. „Z czasem chleb czerstwieje”, „Nieprzycinana grzywka wpada do oczu”, „Wzrok przyzwyczaja się do ciemności”.

PIĘKNA KSIĄŻKA! Najpiękniej pokazany upływ czasu. Bardzo polecam, można przeglądać wiele razy i jest dla wszystkich niezależnie od wieku.

książki_na_czacie_czas_czarodziej_2

książki_na_czacie_czas_czarodziej_4

książki_na_czacie_czas_czarodziej_5

książki_na_czacie_czas_czarodziej_6

książki_na_czacie_czas_czarodziej_7

książki_na_czacie_czas_czarodziej_8

książki_na_czacie_czas_czarodziej_9

książki_na_czacie_czas_czarodziej_3

2 komentarze do “CZAS CZARODZIEJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website