ENCYKLOPEDIA POSTACI STAR WARS

„LEGO Star Wars Encyklopedia Postaci Uzupełniona i Rozszerzona”, Wydawnictwo Ameet, 288 stron, twarda oprawa + minifigurka.

Jak wiecie, uwielbiam zarówno klocki LEGO, jak i „Star Wars”. Łatwo się więc domyślić, że za książkę zabrałem się praktycznie od razu jak ją zobaczyłem. Zresztą została ona wydana w idealnym momencie – w końcu za niecałe dwa tygodnie premiera siódmego epizodu wspomnianej trylogii!

„Encyklopedia” minifigurek LEGO Star Wars ma podobną formę co „Słownik Ilustrowany”, tylko, że tym razem zamiast na zestawach twórcy skupiają się na figurkach przedstawiających bohaterów filmów.

Książka jest podzielona według poszczególnych części trylogii, oprócz której uwzględniono też seriale „Wojny Klonów”, „Rebelianci” i tak zwane legendy – można powiedzieć, że wszystko to, co znalazło się nie tylko na ekranie, ale też w obszernym zbiorze książek lub komiksów.

Dobrze, że zastosowano podział chronologiczny, a nie alfabetyczny, bo opisywanych figurek jest naprawdę wiele. Każda zajmuje dokładnie jedną stronę książki, więc znalazło się miejsce na opisanie ponad 280!

Co takiego dokładnie zawiera opis? Głównie informacje o poszczególnych elementach i nadrukach minifigurki, a oprócz tego też o zestawach, w których się ona pojawiała.

Książkę polecam zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych kolekcjonerów i pasjonatów LEGO. Oczywiście dołączona unikatowa minifigurka Boba Fett’a jest bardzo wysokiej jakości. A z racji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia książka będzie idealna na prezent.

Więcej rozpisywał się nie będę – jeśli interesują Was podobne tytuły, to pokazywałem je dokładnie TUTAJ: „Jak ożywić klocki Lego” i TU: „Minifigurki Lego ilustrowana kronika” oraz „Kroniki Yody.

ksiazki_na_czacie_encyklopedia_postaci_star_wars_3

ksiazki_na_czacie_encyklopedia_postaci_star_wars_2

ksiazki_na_czacie_encyklopedia_postaci_star_wars_5

ksiazki_na_czacie_encyklopedia_postaci_star_wars_6

ksiazki_na_czacie_encyklopedia_postaci_star_wars_13

ksiazki_na_czacie_encyklopedia_postaci_star_wars_12

ksiazki_na_czacie_encyklopedia_postaci_star_wars_11

ksiazki_na_czacie_encyklopedia_postaci_star_wars_9

ksiazki_na_czacie_encyklopedia_postaci_star_wars_8

ksiazki_na_czacie_encyklopedia_postaci_star_wars_7

2 komentarze do “ENCYKLOPEDIA POSTACI STAR WARS

  1. Szaleństwo Star Wars dotarło także do naszego domu. Mój starszy syn uwielbia wszystko co związane z jego ulubionymi postaciami. Dlatego taka encyklopedia byłaby dla niego wymarzonym prezentem 🙂

    nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website