MOJA ULUBIONA SERIA KSIĄŻEK

„Minifigurki LEGO Ilustrowana Kronika”, Wydawnictwo Ameet, 256 stron, 25,5×30,5×3,8cm, twarda oprawa, „LEGO Star Wars Kroniki Yody”, Wydawnictwo Ameet, 64 strony, 23,5×28,5×2,3cm, twarda oprawa + minifigurki.

Lego to moja ukochana zabawka z dzieciństwa. Właściwie lubię Lego do dziś i na szczęście widzę, że Klara też złapała bakcyla, więc w domu pojawiają się nowe zestawy. Dlatego też bardzo cenię i uwielbiam albumy o Lego z wydawnictwa Ameet.

Są pięknie wydane, często wzbogacone o klocki. Są niesamowicie interesujące. Można znaleźć propozycje dla młodszych dzieci, ale też dla dorosłych kolekcjonerów. Czytanie ich to prawdziwa przyjemność i kopalnia wiedzy. To jedna z moich najbardziej ulubionych serii książek.

Dzisiaj mam do polecenia dwa duże albumy – jeden zarówno dla dzieciaków, jak i kolekcjonerów, drugi raczej dla młodszych fanów Lego (polecany od 6+).

ksiazki_na_czacie_książki_o_lego_7

MINIFIGURKI LEGO ILUSTROWANA KRONIKA to „encyklopedia” podobna do LEGO Star Wars Słownik Ilustrowany, z tą różnicą, że teraz tematem przewodnim nie jest Star Wars, tylko historia Minifigurek (od 1974 roku!).

Na początku znajdziemy podstawy – krótki, dwustronicowy opis minifigurek, a na następnych stronach parę ciekawostek na temat ich powstawania. Potem jeszcze tylko chronologia i przechodzimy już do sedna – zbioru dobrze opisanych minifigurek posegregowanych rozdziałami według daty powstania. Dzięki temu możemy obserwować ich ewolucję, pojawienie się dodatków, nakryć głowy, fryzur, czy też zmiany koloru skóry z żółtego na kremowy.

Oglądanie urozmaicają ramki z ciekawostkami i postaciami tylko „udającymi” minifigurki, oraz pojawiające się co jakiś czas strony tematyczne, poświęcone na przykład klockom przeniesionym na ekrany telewizorów czy akcesoriom. Fajnym dodatkiem są aż trzy (!) oryginalne ludziki LEGO, czyli klasyczny Mieszkaniec Miasta, Rabuś i Lennox z LEGO Chima (całkiem świeża seria).
ksiazki_na_czacie_książki_o_lego_2

ksiazki_na_czacie_książki_o_lego_6

ksiazki_na_czacie_książki_o_lego_3

ksiazki_na_czacie_książki_o_lego_4

ksiazki_na_czacie_książki_o_lego_5

ksiazki_na_czacie_książki_o_lego_9

ksiazki_na_czacie_książki_o_lego_10

ksiazki_na_czacie_książki_o_lego_11

ksiazki_na_czacie_książki_o_lego_12

ksiazki_na_czacie_książki_o_lego_13

LEGO STAR WARS KRONIKI YODY jak już wspomniałem jest to książka raczej dla młodszych wielbicieli Lego. Zgodnie z tytułem opowiada głównie o Mistrzu Yodzie ze Star Wars. Tak więc znajduje się w niej dużo informacji o tej postaci podanych w przystępnej, „klockowej” formie (obrazki to po prostu zdjęcia odpowiednio ustawionych minifigurek). Oprócz tego do książki dołączona jest figurka, tym razem Dowódca Sił Specjalnych do złożenia.

ksiazki_na_czacie_książki_o_lego_14

ksiazki_na_czacie_książki_o_lego_15

ksiazki_na_czacie_książki_o_lego_16

ksiazki_na_czacie_książki_o_lego_17

ksiazki_na_czacie_książki_o_lego_18

ksiazki_na_czacie_książki_o_lego_19

ksiazki_na_czacie_książki_o_lego_20

Komentarz do “MOJA ULUBIONA SERIA KSIĄŻEK

  1. Mój synek jest fanem wszystkich produktów LEGO, więc te dwie pozycje są obowiązkowe do jego kolekcji. Jedną już mamy – encyklopedią ludzików Lego. Niedługo czas na druga książkę z tej serii…. ale jeszcze jest na tę pozycje troszkę za mały 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website