O KSIĄŻCE PRZEZ KTÓRĄ ZNOWU CHCĘ SIĄŚĆ DO MINECRAFT’A

„Minecraft – Poradnik dla Budowniczych”, wydawnictwo Egmont, stron 80, twarda okładka, książka powstała dzięki poradom graczy z FyreUK.

Pierwszym, co wyróżnia ten poradnik jest tematyka: nigdy nie spotkałem się z książką poświęconą tylko i wyłącznie jednej, określonej grze komputerowej. Jak mówi tytuł, jest to poradnik do Minecraft’a* poświęcony budowaniu. Budowaniu z klocków, tyle że przy pomocy komputera.

Znajdziemy w nim podpowiedzi jak między innymi zbudować porządny dom, ładny most, latającą wyspę, salę tronową, itd. Wszystkie budowle są posegregowane według trzech różnych poziomów trudności. Pokazane są w postaci dużych zdjęć i opisów.

Do książki wybrano oczywiście budowle, które się wyróżniają. Na przykład mur z Miasta Maga budowało przez 3 godziny 20 osób.

Kiedy przeglądałem budowle takie jak Miasto Krasnaludów, czy minecraft’owa wersja mostu Tower Bridge przypomniały mi się czasy, kiedy potrafiłem przesiedzieć przed komputerem parę godzin sam, lub z kolegami eksplorując i budując w świecie Minecraft. Przy czym w opcji „z kolegami” dochodziło podkładanie pod siebie nawzajem dynamitu i wrzucanie do lawy.

Ogólnie podczas czytania poradnika stało się to samo, co kilka lat temu, gdy czytałem „Wielką Księgę Modeli Lego”. Wtedy znowu zachciało mi się budować z Lego, a teraz mam ochotę wrócić do Minecraft’a. Choćby po to, by odwzorować historyczną „Zemstę Królowej Anny” czy mur z „Gry o Tron” testując jednocześnie parę pomysłów z poradnika.

Chce jeszcze napisać o wydaniu książki. Jej format i wygląd jest jednym słowem świetny! Mały, wygodny w czytaniu, a do tego bardzo elegancki – nie ma to jak złoty obrys kanciastej łopaty. Świetnie oddaje charakter Minecraft’a.

Książkę polecam szczególnie osobom początkującym, które nie odróżniają crafting’u** miecza od kilofa. Ale może być też niezłą inspiracją dla zaawansowanych graczy.

PS. Nie dziwę się, że ten tytuł jest na wielu listach bestselerów.

* Minecraft to niezależna gra sandbox’owa pozwalająca w wygenerowanym losowo świecie budować praktycznie co się tylko zechce, w jednym z możliwych do gry trybów trzeba jednocześnie walczyć z potworami, głodem, itd.
** Crafting – wytwarzanie przedmiotów w grach

PS. A TU link do kanału FyreUK

ksiazki_na_czacie_minecraft_1

ksiazki_na_czacie_minecraft_3

ksiazki_na_czacie_minecraft_4

ksiazki_na_czacie_minecraft_5

ksiazki_na_czacie_minecraft_6

ksiazki_na_czacie_minecraft_7

ksiazki_na_czacie_minecraft_8

ksiazki_na_czacie_minecraft_10

 

Komentarz do “O KSIĄŻCE PRZEZ KTÓRĄ ZNOWU CHCĘ SIĄŚĆ DO MINECRAFT’A

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website