POZNAJEMY 14 MIAST – KSIĄŻKA DO KOLOROWANIA

„Kolorowe Miasta. Coloured Cities” praca zbiorowa, wydawnictwo Tashka i galeria ilustrateyourself.com, 24,5x32x1,4cm, stron 140, oprawa półtwarda.

Z tą książką od razu miałem problem, bo jest kolorowanką, a jak ją dostałem, to uznałem, że szkoda ją kolorować i chyba ją wstawię na półkę z komiksami. Chociaż większość kolorowanek i książek z zadaniami oddaję Klarze.

„Kolorowe miasta” to według mnie kolorowanka po pierwsze ekskluzywna, po drugie dla starszych. Bo jednak taka rozrywka jak kolorowanie obrazków wydaje mi się dla małych dzieci powiedzmy z przedszkola. A tu spokojnie mogą się bawić dzieciaki z podstawówki, a nawet starsi jeśli zainteresuje ich tematyka.

Rysunki w książce są bardzo dobre, a to dlatego, że narysowali je prawdziwy artyści. Mają więc swoje niepowtarzalne style i różnią się między sobą. Prace zostały przygotowane w 6 krajach przez 14 artystów i przedstawiają 14 miast. Jest tu i Lublin, i Warszawa, i Ryga, Londyn, Melbourne. Więc jak widzicie różne miejsca na mapie.

Na końcu książki jest miejsce, gdzie możecie narysować swoje miasto.
Moim zdaniem ta kolorowanka to świetny i ambitny pomysł. Bo nie chodzi tylko o kolorowanie, ale też o poznanie charakterystycznych części miast i bardzo różnych typów rysunków (chociaż wszystkie są oczywiście czarno-białe i konturowe), a jednak różnią się między sobą.
„Kolorowe miasta” naprawdę robią wrażenie i chyba nie widziałem nic podobnego na naszym rynku. Polecam Wam, a sam się cały czas zastanawiać czy je kolorować czy zostawić tak jak jest.

Ilustratorzy: Przemek Surpiko Surma, Marcin Xulm Surma, Robert Romanowicz, Marta Szudyga, Paweł Pyzik, Jieun Park, Marcin Poprostu Gręźlikowski, Adam Quest, Christopher Corr, Ingrida Picukane, Katarzyna Kołodziej, Paweł Zawiślak, Jakub Mazetant, Adam Pękalski.

ksiazki_na_czacie_kolorowe_miasta_2

ksiazki_na_czacie_kolorowe_Miasta_3

ksiazki_na_czacie_kolorowe_miasta_4

ksiazki_na_czacie_kolorowe_miasta_5

ksiazki_na_czacie_kolorowe_Miasta_6

ksiazki_na_czacie_kolorowe_miasta_8

ksiazki_na_czacie_kolorowe_miasta_9

ksiazki_na_czacie_kolorowe_Miasta_10

ksiazki_na_czacie_kolorowe_miasta_11

ksiazki_na_czacie_kolorowe_miasta_12

ksiazki_na_czacie_kolorowe_miasta_13

ksiazki_na_czacie_kolorowe_miasta_14

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website