BÓG JEST ARTYSTĄ

„Opowieści biblijne” Grzegorz Gortat, Grzegorz Kasdepke, Maria Ewa Letki, Jarosław Mikołajweski, Joanna Papuzińska, Eliza Piotrowska, Wojciech Widłak, Marcin Wroński, ilustracje Anna Gensler, wydawnictwo Nasza Księgarnia, 245 stron, twarda oprawa.

Po mitach dla dzieci, kolejny świetny temat. Pisałem to już wiele razy, ale też wiele razy to słyszałem, że Biblię i Mitologię musi znać każdy, bo motywy z tych książek pojawiają się wszędzie od książek, filmów, obrazów po gry komputerowe. Poważnie.

Dlatego bardzo fajnie, że Klara dostała opowieści dostosowane do swojego wieku. Chociaż nie wszystkie zainteresowały ją tak samo mocno. Był takie przy których szybko zasypiała (bo Tata czytał jej przed snem), ale były takie, szczególnie pierwsze, które tak ją interesowały, że potem je opowiadała. No i opowieść o Adamie i Ewie, którą trzeba jej było czytać codziennie przez kilka dni. Myślę, że Opowieści Biblijne będę czytane Klarze jeszcze nie raz i pewnie za każdym razem zaciekawi ją więcej opowiadań. To ważne, bo w ten sposób zacznie poznawać Biblię.

Książka jest podzielona oczywiście na Stary i Nowy Testament, a została napisana przez wielu autorów – każdy po kilka działów. Wszyscy pisarze, to dobrzy, polscy twórcy dla dzieci. Na końcu książki znajdują się notatki o każdym z nich. Kolejne opowieści trochę różnią się klimatem, jedne są bardziej zabawne, inne bardziej serio.

Ilustracje zrobiła jedna rysowniczka, Anna Gensler, dzięki czemu książka wygląda dobrze, bo jak całość. Ilustracje są ciekawe, kanciaste, wyraziste, w wielu miejscach duże na całe rozkładówki.
Okładka jest znacznie bardziej „dziecinna” niż rysunki w środku. Bardzo ładna, jasna ze srebrnym elementem.

Książkę oceniam wysoko za temat przygotowany dla młodszych dzieci. Bardzo polecam.

ksiazki_na_czacie_opowiesi_biblijne_1

ksiazki_na_czacie_opowiesci_biblijne_4

ksiazki_na_czacie_opowiesci_biblijne_3

ksiazki_na_czacie_opowiesci_biblijne_2

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website