PREZENT DLA DZIEWCZYNY

„Narodziny księżniczki” Ildiko Boldizsar, Katalin Szegedi, 33 strony, 22,5×32,5×0,8cm, wydawnictwo Namas, twarda oprawa.

To książka z samego założenia dla dziewczynki, taki prezent na urodziny na przykład. Nie ma tu historii, tylko informacja, że za każdym razem gdy rodzi się dziewczynka, przybywają niebiańskie księżniczki i wręczają jej dary. Te, których nie można zobaczyć gołym okiem. Na przykład zimowa Noatah daje dar cierpliwości, afrykańska Wamweru dar dobroci, a jasnowłosa Sitta dar wesołości.

Na końcu książki jest też przesłanie dla każdej czytelniczki „Ty też urodziłaś się księżniczką”, oraz metryczka, którą właścicielka może wypełnić.
Książkę dałem oczywiście Klarze, która się nią zachwyciła ale… nie interesowała się treścią. To znaczy wysłuchała o głównej zasadzie i pytała co dała która księżniczka, ale nie chciała słuchać całej treści. Wolała oglądać same ilustracje i opowiadać o kolejnych księżniczkach.

Muszę przyznać, że ilustracje są niesamowite. Naprawdę nie dziwię się, że Klara chciała je oglądać i wymyślać swoje historie. Naprawdę dużo czasu nad tym spędziła.Moim zdaniem pomysł z powiedzeniem każdej dziewczynie, że jest księżniczką, jest naprawdę doskonały.
Książka została wpisana na listę Białych Kruków 2010 roku. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

ksiazki_na_czacie_narodziny_ksiezniczki_1

ksiazki_na_czacie_narodziny_ksiezniczki_2

ksiazki_na_czacie_narodziny_ksiezniczki_3

ksiazki_na_czacie_narodziny_ksiezniczki_5

ksiazki_na_czacie_narodziny_ksiezniczki_6

ksiazki_na_czacie_narodziny_ksieznikczki_7

 

2 komentarze do “PREZENT DLA DZIEWCZYNY

  1. Kupilam na Mikolaja jednej z corek a teraz chce kupic chrzesnicy na prezent. Cudna rzecz ,od rysunkow po tresc. Moje dzieci maja teraz troche ponad 4 lata i coraz lepiej rozumieja przeslanie tej ksiazki. Magiczna!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website