TO NIE JEST ZWYKŁE MIASTECZKO – PATRONAT KSIĄŻEK NA CZACIE

„Miasteczko ostatnich westchnień” seria „Lepiej w to uwierz” Grzegorz Gortat, ilustracje Marta Krzywicka, wydawnictwo Ezop, 168 stron, miękka oprawa ze skrzydełkami.
PATRONAT KSIĄŻEK NA CZACIE

Jest to opowieść o niemowlaku porzuconym na śmierć, znalezionym przez zwierzaki w pewnym miasteczku. Miasteczko to jest wyjątkowe, bo zamieszkałe przez zwierzęta trafiające tam po śmierci. Początkowo zwierzaki nie wiedzą co zrobić z człowiekiem, w dodatku żywym. Ale postanawiają się chłopcem zająć. Mimo tego, że wszyscy zostali skrzywdzeni przez rodzaj ludzki.

Sprawa się komplikuje kiedy chłopiec jest starszy i zaczyna zadawać pytania o to kim jest. Wtedy też chce przeprawić się przez rzekę na stronę ludzi. W tej wyprawie postanawia mu pomóc pies Raben, który podczas przeprawy przybiera ludzką postać. Obaj trafiają do miasta gdzie rządzi pewien okrutny mężczyzna, który okazuje się ściśle związany z każdym z nich.

Seria „Lepiej w to uwierz” to krótkie powieści z elementami grozy, fantasy, kryminału. W „Miasteczku…” każdy znajdzie coś dla siebie. Jedni intrygę, inni magię. Mnie bardziej wciągnęło to drugie. Zaciekawiło mnie przedstawienie miasteczka umarłych zwierząt, przemiany dokonujące się po przekroczeniu rzeki.

Bardzo trudno czytało mi się o cierpieniach zwierząt udomowionych, które są tu opisane z perspektywy zwierzaków – one same opowiadają te historie. I jest to przerażające. Zwłaszcza zmuszanie psów do walk jest okrutne. Myślę, że każdy, kto przeczyta tę książkę, będzie chciał lepiej traktować zwierzęta. Polecam.

W serii ukazały się już dwa tomy: „Nie budź mnie jeszcze” i „Ewelina i czarny ptak”, a kolejna część jest w przygotowaniu. Cała seria jest dla dzieci od 11 lat.

NIEDŁUGO NA FANPAGE FB BĘDZIE 5 KSIĄŻEK DO ROZDANIA, zapraszam 🙂

ksiazki_na_czacie_miasteczko_ostatnich_westchnien

ksiazki_na_czacie_miasteczko_ostatnich_westchnien_patronat

2 komentarze do “TO NIE JEST ZWYKŁE MIASTECZKO – PATRONAT KSIĄŻEK NA CZACIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website