MÓJ BLOG ZAJĄŁ 2 MIEJSCE W EUROPIE ORAZ 1 W POLSCE

Ksiązki na czacie zdobyły 2 miejsce w Europie – w kategorii do lat 18 – w konkursie THE EUROPEAN AWARD FOR BEST CONTENT FOR KIDS, czyli w konkursie na najlepsze treści dla dzieci w Internecie. Nagrodę wręczała mi pani Neelie Kroes wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej i komisarz europejski ds. agendy cyfrowej.

Jak to się stało? Najpierw zająłem PIERWSZE MIEJSCE W POLSCE w tej kategorii i mój blog przeszedł do etapu europejskiego. W Polsce statuetki wręczano w 11 lutego, w Dniu Bezpiecznego Internetu, wtedy, kiedy byłem w Brukseli, więc tylko nagrałem podziękowania w krótkim filmiku, który był wyświetlony na ekranie… kina. Można powiedzieć, że wystąpiłem w kinie, a żeby zobaczyć jak to wyglądało, możecie zobaczyć TU

W tym samy czasie byłem w Brukseli, i odbierałem swoja europejską statuetkę. Najpierw brałem udział w warsztatach tworzenia kodeksu dla bezpiecznego internetu (trudna sprawa jak się nie mówi płynnie po angielsku, naprawdę przeżyłem ogromny stres, bo nie umiałem wystarczająco szybko mówić), spacerowałem dużo, oglądałem Starówkę i co tylko się dało w tak krótkim czasie (niby to były 3 dni, ale część dwóch, to podróż samolotem, którym LECIAŁEM PIERWSZY RAZ!). Byłem w sklepach z komiksami i godzinę w Muzeum Komiksów, co było fatalne, bo nie zdążyłem prawie nic zobaczyć, ani kupić sobie komiksu. I niestety już musiałem jechać na galę. Mieszkałem w hotelu obok siedziby Parlamentu Europejskiego.

Było świetnie, poznałem fajnych ludzi w tym opiekunkę wyjazdu p. Małgorzata Maryl-Wójcik z fundacji Dzieci Niczyje, oraz Kacpra z Instrukcji Języka Polskiego z nauczycielką panią Kasią – są G E N I A L N I. Nie mam siły dziś więcej pisać.  Jeszcze raz dziękuję wszystkim: Czytelnikom, Wydawnictwom i Rodzicom za wsparcie. Fundacji Dzieci Niczyje, jurorom polskim i europejskim, organizatorom konkursu, dziękuję za wspaniałą, niespodziewaną wycieczkę do Brukseli. TO BYŁA DLA MNIE WIELKA PRZYGODA.
Aleksy_Krysztofiak_statuetki

Aleksy_Krysztofiak_2_miejsce_w_europie

ksiazki_na_czacie_bruksela_2_miejsce_w_europie_1

ksiazki_na_Czacie_bruksela_2_miejsce_w_europie_2

ksiazki_na_czacie_bruksela_2_miejsce_w_europie_3

ksiazki_na_czacie_2_miejsce_w_europie_9

ksiazki_na_czacie_bruksela_2_miejsce_w_europie_4

ksiazki_na_czacie_bruksela_2_miejsce_w_europie_5

ksiazki_na_czacie_bruksela_2_miejsce_w_europie_6

ksiazki_na_czacie_bruksela_2_miejsce_w_europie_7

ksiazki_na_czacie_bruksela_2_miejsce_w_europie_8

ksiazki_na_czacie_bruksela_2_miejsce_w_europie_9

ksiazki_na_czacie_2_miejsce_w_europie_11

ksiazki_na_czacie_bruksela_2_miejsce_w_europie_10

 

3 komentarze do “MÓJ BLOG ZAJĄŁ 2 MIEJSCE W EUROPIE ORAZ 1 W POLSCE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website