PTAKI DLA DZIECI – Andrzej Kruszewicz

„Andrzej Kruszewicz opowiada o ptakach” Oficyna Wydawnicza Multico, stron 117, twarda oprawa.

o_ptakach_0Kolejna bardzo udana książka przyrodnicza, tym razem o ptakach dla dzieci. Przez szkołę wcale nie mam czasu pisać recenzji, więc będzie krótko, ale dam zdjęcia ze środka, to zobaczycie sami jaka dobra książka.

Na poczatku są wiadomości ogólne o obserwacji ptaków, pomocy, dokarmianiu, budowie, ciekawostkach ogólnych. A potem mamy trzy działy „Na podwórku i za miastem”, „W polu i w lesie”, „Nad wodą i na łące”. W każdym dziale jest opisanych i pokazanych na świetnych zdjęciach po kilka najpopularniejszych ptaków. Uważam, że fotografie są genialne. Naprawdę tak dobre, że można spokojnie każdego ptaka dobrze obejrzeć i potem poznać podczas obserwacji.

Proporcje treści do zdjęć też idealne, dokładnie tyle, żeby się dowiedzieć ciekawych rzeczy, ale nie znudzić. Jak już pisałem, ja mam dwa duże albumy „Ptaki Polski” z głosami ptaków TU znajdziecie videorecenzję. Też są  swietne i bardzo przydatne, ale nie się ich czytać jak powieści. A te opowieści o ptakach, jak najbardziej. Też nie wszytskie na raz, bo dziecku może się wszytsko pomylić, ale opisy są dobrej długości.
Jest to pierwsza część książki, którą Wam wielokrotnie polecałem, np:  TU.

Równie dobra, też dla całej rodziny. A ponieważ opisane są ptaki polskie, to uważam, że warto, żeby każdy tą książkę miał na półce, żeby móc do niej sięgnąć. Ptaki dostają 7/7 bomb.

o_ptakach_4

o_ptakach3

Komentarz do “PTAKI DLA DZIECI – Andrzej Kruszewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website