NA ZEUSA! ZNOWU MITY!?

„Najciekawsze mity greckie” Dimiter Inkiow, wydawnictwo Media Rodzina,18x24x1,8cm, stron 155, twarda oprawa, zakładka.

Prawdopodobnie macie już dość moich zachwytów nad kolejnymi wydaniami mitów. Nic na to nie poradzę, bo po pierwsze uwielbiam mity. A po drugie to nie moja wina, że mity nadal są wydawane i to w bardzo dobry sposób.

Bardzo ładne wydanie, świetne, zabawne ilustracje, średniej długości rozdziały i fajna czcionka tytułowa rozdziałów. W części Rada Bogów są wypisani i scharakteryzowani główni bogowie. W zbiorze jest ponad dwadzieścia opowieści. Poznamy tu Dedala i Ikara, Syzyfa, Midasa, Posejdona, zwiedzimy budowę labiryntu Minotaura, zaplączemy się w nić Ariadny i przerzyjemy jeszcze wiele innych przygód. Wszystkie mity spisane są z humorem, zrozumiale i naprawdę fajnie. Dzięki temu spodobają się nawet dzieciakom z pierwszych klas podstawówki.

Nie pamiętam, kiedy czytałem pierwszą część mitów spisanych przez Dimitra Inkiowa, ale wydaje mi się, że bardzo dawno, chyba 5 lat temu.
Tak, bo jest pierwsza część pt. „Najpiękniejsze mity greckie” i jest równie dobra, co druga. A polecam ją regularnie od kilku lat, zawsze przy okazji mitologii. Dlatego cieszę się, że druga część też jest tak dobra.
Pierwsza i druga część są w identycznym formacie i obie mają zakładki. Może jestem dziwny, ale lubię ustawiać obok siebie książki z tej samej serii. Mam nadzieję, że Inkiow napisze jeszcze kolejne.

Książka dostaje 7/7 bomb. Widziałem, że Tata już rozważał czytanie tych mitów Kla, która za kilka dni kończy 5 lat. Moim zdaniem trzeba poczekać jeszcze rok, może dwa.

najciekawsze_mity_ksiazki_na_Czacie_1

2 komentarze do “NA ZEUSA! ZNOWU MITY!?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website