CZY KTOŚ TU SIĘ BOI?

„Jak pokonać pająki?”, „Jak pokonać duchy?” z serii „Strachy na lachy” Catherine Leblanc, Roland Garrigue, wydawnictwo Wilga, stron 26, 25×27,5×0,8cm, twarda oprawa.

Dwie przezabawne książki o strachach. Jedna cała o pająkach, druga o duchach. Tekstu jest mało, tak mało, że mnie jedna część zajęła nie więcej niż 10 minut. Za to ilustracje na całe strony i bardzo zabawne.

Muszę przyznać, że przeczytałem z przyjemnością i zastanawiałem się, czy dać Klarze, czy się przestraszy (ma prawie 5 lat). Ale Klara przyszła do mnie i sama zobaczyła książki. Wzięła pająki i sobie poszła, akurat tuż przed spaniem. Okazało się, że bardzo jej się spodobały. Czytała z Mamą. Aż musiałem dać jej jeszcze duchy. Czytały je po dwa razy każdą i Kla bardzo się śmiała.

Domyślam się, że książki jej się tak podobały, bo jest w nich coś „niegrzecznego”. Pamiętam, że maiłem coś takiego jak czytałem pierwszy raz sam serię „Szkoła wampirków”. Takie trochę straszne tematy opisane z humorem, wydają się właśnie jakby niegrzeczne i to się bardzo czytającemu podoba. Pomysły na pokonanie duchów i pająków są fajne, a sami bohaterowie sympatyczni. W dodatku strasznie im się obrywa od dzieci, aż można im współczuć. W serii są jeszcze dwie książki, które chciałbym mieć o dinozaurach i o wilkach. A Kla znalazła na ilustracji w duchach jeszcze części o czarownicach i potworach, ale w Polsce jeszcze chyba ich nie ma. Polecam. Klara poleca podwójnie.

ksiazki_na_czacie_pajaki_2

ksiazki_na_czacie_pajaki_3

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website