MYSZKA

„Myszka” Dorota Gellner, ilustracje Dobrosława Rurańska, wydawnictwo Bajka, 17x19x1,7cm, 24 strony, wszystkie kartki kartonowe.

Jest to średniej wielkości kartonówka dla małych dzieci z wierszowaną treścią i dużymi ilustracjami. Historia opowiada o małej myszce i jej różnych nastrojach. Na początku jest smutna i snuje się w kpaciach, potem wściekła, obrażona (bardzo fajna ilustracja), radosna, przestraszona, głodna, zrozpaczona i tak dalej. Uwaga Klary, przekazuję – kiedy myszka się wstydzi i „ma na pyszczku rumieńce jak rumiane jabłuszka” to myszka z rysunku nie ma rumieńców.

Podobają mi się ilustracje. Zaczynając od samej myszki, która nie wygląda jak typowa myszka występująca w książkach dla dzieci. Nie jest jak dzieciak, raczej jak dorosły osobnik. Do tego przyroda w tle jest kosmiczna. Dosłownie. Niektóre z owadów wyglądają jak mali obcy z innej planety. Bardzo fajnie się to ogląda, bo zaskakuje. Początkowo cała książka wydawała mi się zielona, dopiero po chwili zorientowałem się, że jest tam wiele innych kolorów. Mojej siostrze najbardziej podoba się rozkładówka z domkiem myszki. Ogólnie w tej kartonówce jest dużo do oglądania i niekoniecznie udaje się wszystko dojrzeć za pierwszym razem.

Z tej samej serii kartonówek dla maluchów pokazywałem ostatnio nowość „Koala nie pozwala”. Obie POLECAM.

ksiazki_na_czacie_myszka_1

ksiazki_na_czacie_myszka_3

ksiazki_na_czacie_myszka_4

ksiazki_na_czacie_myszka_5

ksiazki_na_czacie_myszka_6

ksiazki_na_czacie_myszka_7

ksiazki_na_czacie_myszka_8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website