ZAKĄTKI, CZYLI KTO TU MIESZKA?

„Zakątki, czyli kto tu mieszka? Michalina Rolnik, wydawnictwo Dwie Siostry, 20 stron, 17,8×18,8×2,8 cm, wszystkie strony kartonowe.

Książka została nagrodzona w międzynarodowym konkursie JASNOWIDZE na projekt ilustrowanej książki dla dzieci w 2014 roku.

Dziś wpis prawie zdjęciowy, bo książka dla maluchów – kartonówka z samymi podpisami przy ilustracjach. Bardzo prosty i jednocześnie doskonały pomysł. Na każdej z dwudziestu rozkładówek są pokazane: po lewej stronie dom tradycyjny z danego kraju i podpis, np. „Norwegia. Tu mieszka Ingrid”, po prawej jest mieszkaniec, dziecko, w stroju – również tradycyjnym – z przedstawionego kraju. Na tylnej okładce widać mapę świata a na niej imiona – gdzie kto mieszka.

Sami widzicie, że pomysł wydaje się banalny, a jednak nie widziałem takiej książki wcześniej. Jest ładnie wydana, na grubym kartonie i w dość dużym formacie. Choć spokojnie wydawnictwo może kiedyś wydać wydanie kieszonkowe, o połowę mniejsze i też będzie fajnie. (Widziałem takie różnej wielkości wydania „Bardzo głodnej gąsienicy”, super sprawa).

Klarze książka podoba się, bo jak będzie chciała narysować „księżniczkę” z jakiegoś kraju, to będzie mogła podpatrzeć strój.

książki_na_czacie_zakątki_11

książki_na_czacie_zakątki_2

książki_na_czacie_zakątki_3

książki_na_czacie_zakątki_4

książki_na_czacie_zakątki_5

książki_na_czacie_zakątki_6

książki_na_czacie_zakątki_7

książki_na_czacie_zakątki_8

książki_na_czacie_zakątki_9

książki_na_czacie_zakątki_10

Komentarz do “ZAKĄTKI, CZYLI KTO TU MIESZKA?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website