FINGERPRINT ACTIVITIES

„Fingerprint activities” Erica Harrison, Fiona Watt, wydawnictwo Usborne, księgarnia w Polsce BOOKIDS, twarda oprawa, 64 strony + zestaw 7 kolorów tuszu (tusz jest zmywalny). 

Kilka dni temu moja siostra Klara skończyła 7 lat. Z tej okazji dałem jej dwie książki, obie można wykorzystać do zabawy. O pierwszej możecie przeczytać TUTAJ, a dziś pokazuję drugą, która przy okazji jest książką anglojęzyczną. Ale najciekawsze jest to, że książka ta służy do rysowania w niej palcami. Czy raczej odbijania obrazków przy wykorzystaniu kolorowego tuszu i linii papilarnych.

 „Fingerprint activities” bardzo spodobała się mojej siostrze. Ona naprawdę uwielbia prace plastyczne. Ma wielki stół nazywany roboczym (taki stary i zniszczony) i może na nim robić co chce, może go nieodwracalnie pobrudzić, nawet zarysować. Właśnie tam robi wycinanki, konstrukcje, maluje, rysuje, koloruje, lepi. Czułem więc, że ta książka również ją zainteresuje i tak się stało.

Jej plusem jest na pewno to, że ma sztywną oprawę i przymocowany pojemnik z tuszem, więc można w niej rysować nawet siedząc na kanapie. Drugi plus to nietypowa technika – malowanie palcami – do której nie potrzeba pędzli, palety, wody. Trzeci plus to bardzo fajne pomysły na ilustracje, które potem można wykorzystać w innych zabawach, pracach, plastycznych, czy szkolnych.

Kolejne rozkładówki to tła z różnych tematów i podpowiedź jak coś fajnego można narysować stemplując palcami. Tematów jest wiele, np. wazony, dinozaury, staw z żabami, bloki z mieszkańcami, owady, las z lisem i zającem, sowy, deszcze, ruchliwa ulica z samochodami, żółwie, psy, koty, itd. Można stemplować samymi palcami, a można potem dorysować coś ołówkiem, czy cienkopisem (jakieś drobne elementy).

Na zdjęciach możecie zobaczyć strony, których Klara jeszcze nie „zużyła”.

Tusz ma bardzo intensywne kolory i jest gęsty, ale na szczęście łatwo zmywa się z rąk, bo moja siostra bardzo nie lubi mieć pomazanych dłoni.

Moim zdaniem to doskonały pomysł na prezent!

UWAGA! Więcej tytułów anglojęzycznych dostępnych w Polsce znajdziecie w zakładce RODZAJ KSIĄŻKI: ANGLOJĘZYCZNE” .

ksiazki_na_czacie_fingerprint_activities_2

ksiazki_na_czacie_fingerprint_activities_3

ksiazki_na_czacie_fingerprint_activities_4

ksiazki_na_czacie_fingerprint_activities_5

ksiazki_na_czacie_fingerprint_activities_6

ksiazki_na_czacie_fingerprint_activities_7

ksiazki_na_czacie_fingerprint_activities_8

ksiazki_na_czacie_fingerprint_activities_9

ksiazki_na_czacie_fingerprint_activities_11

ksiazki_na_czacie_fingerprint_activities_13

ksiazki_na_czacie_fingerprint_activities_14

ksiazki_na_czacie_fingerprint_activities_15

ksiazki_na_czacie_fingerprint_activities_16

ksiazki_na_czacie_fingerprint_activities_17

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website