PAN BRUMM OBCHODZI BOŻE NARODZENIE

„Pan Brumm obchodzi Boże Narodzenie” Daniel Napp, wydawnictwo Bona, 24 strony, 23,5×30,5×0,8cm, twarda oprawa. 

Nie znałem tej serii jak byłem mały, to pierwszy tom jaki mam okazję przeczytać i bardzo podoba mi się klimat. Bohater i jego przyjaciele jest sympatyczny a ich przygoda nieugrzeczniona. Na pewno jest to jedna z najbardziej nietypowych historii świątecznych jakie czytałem. Jest nawet wątek kryminalny – włamanie. No i oko przyciągają ładne, duże ilustracje oraz eleganckie wydanie książki w dużym formacie.

Opowieść zaczyna się w chwili gdy Pan Brumm, Borsuk i mówiąca rybka akwariowa Kaszalot wyruszają na poszukiwanie choinki. Niestety, kiedy znajdują idealną, pojawia się Ryjek, który oznajmia, że ścięcie tego drzewka jest surowo zabronione. Przyjaciele słuchają go, ale po domowej naradzie jeszcze raz udają się po drzewko. Niestety okazuje się, że zostało ścięte i to przez… Ryjka.

Moja siostra przeczytała ten tytuł sama, bo jest pierwszoklasistką i może już czytać sobie książki tej długości i z tej wielkości czcionką. Historia Pana Brumma bardzo jej się spodobała, o czym powiedziała kilka zdań:

KLARA (lat 6): Bardzo podoba mi się ta książka. Lubię oglądać w niej ilustracje jak czytam, bo oglądanie rysunków to też czytanie. Nie da się czytać książki jak od razu nie ogląda się rysunków. Od razu rozśmieszyło mnie jak na rysunku zobaczyłam, że zrobili bałwana do góry nogami. I że mają swoją rybkę w akwarium i wszędzie z nią chodzą jak z pieskiem. Mają też śmieszne ozdoby w domu z grubymi aniołkami tańczącymi jak w balecie. Miś i Borsuk nie zachowują się zbyt ładnie, ale to nie ich wina. Są bardzo zabawni i chcieliby mieć udane święta. Każdy chce mieć udane święta. A Pan Brumm śmiesznie wygląda w stroju Mikołaja bo ma goły, gruby brzuszek a na nim tylko pasek.

ksiazki_na_czacie_pan_brumm_obchodzi_boże_narodzenie_2

ksiazki_na_czacie_pan_brumm_obchodzi_boże_narodzenie_3

ksiazki_na_czacie_pan_brumm_obchodzi_boże_narodzenie_4

ksiazki_na_czacie_pan_brumm_obchodzi_boże_narodzenie_5

ksiazki_na_czacie_pan_brumm_obchodzi_boże_narodzenie_6

ksiazki_na_czacie_pan_brumm_obchodzi_boże_narodzenie_7

ksiazki_na_czacie_pan_brumm_obchodzi_boże_narodzenie_8

Komentarz do “PAN BRUMM OBCHODZI BOŻE NARODZENIE

  1. Świetna propozycja dla dzieciaków. Kolorowa książeczka na pewno ich zainteresuje, a Twoje wpisy są rewelacyjne 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website