O MIKOŁAJU, KTÓRY ZGUBIŁ PREZENTY

„O Mikołaju, który zgubił prezenty” Danuta Parlak, Joanna Bartosik, wydawnictwo Widnokrąg, 20,5x21x1cm,50 stron, twarda oprawa.

To jedna z książek, którą moja siostra czytała na święta. Zaczyna się od tradycyjnego pisania listów z wymarzonymi prezentami i przygotowań Mikołaja, który postanawia wszystkie te marzenia spełnić. Niestety okazuje się, że Św. Mikołaj gubi worek z prezentami, a ptaki i zwierzęta roznoszą tę wieść po lesie i mieście, aż dociera ona do dzieci. Na początku jest wielki smutek i przerażenie – co będzie ze świętami? Jednak dzieci wpadają na pewien pomysł…

Moja siostra była bardzo przejęta książką, bo sama napisała trzy listy do Mikołaja, zmieniając i poprawiając to co sobie wymarzyła. Pomysł, że Mikołaj mógłby zgubić prezent na który tak bardzo czekała (przez dwa miesiące skreślała dni w kalendarzu), bardzo ją zmartwił. Ale jednocześnie wyjaśnił dlaczego niektórzy szykują prezenty dla siebie nawzajem (moja siostra na razie jeszcze próbuje wierzyć, że główny prezent przynosi Św. Mikołaj).

Ciekawe ilustracje, które wydają się niedbałe, szybkie, ale bardzo pasują i nadają ciekawy klimat. Świetnie pokazane ptaki i smutny Mikołaj z brodą z kropli.

Na końcu książki jest miejsce do narysowanie własnego pomysłu na prezent dla Mikołaja. Z jednej strony wiem, że wiele osób ma opory z rysowaniem w takich miejscach w książkach (ja nawet nie wpisywałem imienia w miejscu gdzie jest „Ta książka należy do…”, choć zawsze mi się to podobało). W takim wypadku myślę, że można to miejsce wykorzystać do opowiedzenia o tym co dziecko dałoby Mikołajowi, z czego mógłby się ucieszyć. Z kolei jeśli czytelnik coś narysuje, to będzie miał miłą pamiątkę.

ksiazki_na_czacie_o_mikołaju_który_zgubił_prezenty_2

ksiazki_na_czacie_o_mikołaju_który_zgubił_prezenty_3

ksiazki_na_czacie_o_mikołaju_który_zgubił_prezenty_4

ksiazki_na_czacie_o_mikołaju_który_zgubił_prezenty_5

ksiazki_na_czacie_o_mikołaju_który_zgubił_prezenty_6

ksiazki_na_czacie_o_mikołaju_który_zgubił_prezenty_7

ksiazki_na_czacie_o_mikołaju_który_zgubił_prezenty_8

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website