PIERWSZE CZYTANKI – CENTRUM EDUKACJI DZIECIĘCEJ

„Pierwsze czytanki” Centrum Edukacji Dziecięcej, seria do samodzielnego czytania, teksty i ilustracje różnych autorów, 32 strony, 14,4×210,4 cm, miękka oprawa.

Dziś chcę pokazać jedne z książek, które czyta moja sześcioletnia siostra w ramach szkolnej akcji głośnego czytania przez co najmniej 20 minut dziennie.

Pierwsze czytanki mają całostronicowe ilustracje i niewiele tekstu na stronie (2-3 zdania), za to jest on wydrukowany dużą czcionką. Każdy tytuł przygotowała inna para autorów, więc są zróżnicowane i sposobem pisania i rysowania. Jest to seria polecana dla dzieci od 6 roku życia, mająca pomóc w osiągnięciu płynnego czytania.

Klara bardzo szybko przeczytała książki i wszystkie jej się podobały (ma cztery, ale pokazuję trzy, bo jedna gdzieś zginęła). Mama też uważa, że seria jest dobrze przygotowana. Obie z Klarą planują, że moja siostra przeczyta wszystkie części.

Moim zdaniem książki wyglądają bardzo przyjemnie i są ciekawe dla maluchów. Wiadomo, że dla mnie są za krótkie, ale Klara lepiej się orientuje w tym, czy coś jest fajnego do przeczytania dla sześciolatki, a skoro mówi, że te tytuły dobrze się jej czytało, to można jej zaufać. Ona naprawdę dużo czyta.

Książki są w dobrej cenie – okładkowa to 9.99 zł.

A jak wyglądają w środku, pokażę na przykładzie tytułu „Matylda i czekoladowe ciastko” Liliana Fabisińska, Anna Simeone. (Klara ma jeszcze: „Kuba i niesforna piłka” Irena Landau, Marta Sobalska, „Lenka i magiczne drzewo” Irena Landau, Jola Richter-Magnuszewska).

ksiazki_na_czacie_pierwsze_czytanki_2

ksiazki_na_czacie_pierwsze_czytanki_3

ksiazki_na_czacie_pierwsze_czytanki_4

ksiazki_na_czacie_pierwsze_czytanki_5

ksiazki_na_czacie_pierwsze_czytanki_6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website