DWIE ANGIELSKIE KSIĄŻKI POP-UP

„JUNGLE” I „HAUNTED HOUSE” to angielskie książki Pop-up, w Polsce dostępne w księgarni BOOKIDS. Dziś pokażę dwie – jedną dla młodszych czytelników, i jedną dla starszych. Myślałem, że pierwsza będzie dla mojej młodszej siostry, a druga dla mnie, ale okazało się, że Klara też chce mieć tę dla starszych.

Książki pop-up to w naszym domu towar deficytowy. Myślę, że mamy ich zaledwie kilkanaście, w tym kilka angielskich. Jest to spowodowane tym, że na naszym rynku jest ich mało w stosunku do innych książek. A szkoda, bo taka książka z której wyskakują przestrzenne ilustracje, to zawsze świetna przygoda. Kiedy byłem mały uwielbiałem książki pop-up, moja siostra teraz też bardzo się nimi emocjonuje.

Dziś pokazuję dwa tytuły. Jeden – „JUNGLE” – o zwierzętach z dżungli jest dla mniejszych dzieci, takich od dwóch lat. Jest to książka przyjazna, kolorowa, z ruchomymi zwierzakami. Znajdziecie w niej wyfruwającą ze stron papugę, małpy bujające się na drzewie, kłapiącego szczęką krokodyla, czy wysuwającego się z zarośli węża, albo wyskakującego na czytelnika tygrysa. Jest to książka w której ilustracje w ruch wprawia samo otwarcie stron

Na tej samej zasadzie działa druga książka „Haunted House”. Ta jest jednak znacznie większa i dla starszych czytelników, a to ze względu na tematykę. Książka jest naprawdę mistrzowska, bo oprócz przestrzennych ilustracji, ma dodatkowe okienka, paski do ciągnięcia i przesuwania. Dzięki temu na każdej stronie trzeba spędzić dużo czasu zanim wszystko się odkryje, uruchomi i obejrzy. Jest tu kilka naprawdę ciekawych mechanizmów i zaskakujących niespodzianek.

Książka niby jest straszna, ale tak naprawdę zabawna. Są w niej wszystkie monstra i potwory jakie możemy sobie wyobrazić – od starożytnych mumii po stwory rodem z kosmosu. I te wszystkie monstra pokazują nam swój nawiedzony dom (bardzo gustowny zresztą z roślinkami i biblioteką), a na koniec dziwią się, że wychodzimy tak wcześnie i wołają „We’d love you to stay…forever!”. Fajna książka, taka z przymrużeniem oka.

JUNGLE Alessandra Psacharopulo, Fopna Watt, Suzie Harrison, wydawnictwo Usborne, 18,5×18,5×1,5cm, twarda oprawa, ilustracje przestrzenne, pop-up.
W Polsce książka dostępna w księgarni BOOKIDS, konkretnie TUTAJ.

ksiazki_na_czacie_pop_up_jungle_1

ksiazki_na_czacie_pop_up_jungle_2

ksiazki_na_czacie_pop_up_jungle_3

ksiazki_na_czacie_pop_up_jungle_5

ksiazki_na_czacie_pop_up_jungle_6

ksiazki_na_czacie_pop_up_jungle_7

ksiazki_na_czacie_pop_up_jungle_9

ksiazki_na_czacie_pop_up_jungle_10

HAUNTED HOUSE Fabiano Fiorin, Sam Taplin, David Hawcock, Keiht Finch, wydawnictwo Usborne, 22x28x1,8cm, twarda oprawa, ilustracje przestrzenne, pop-up.
W Polsce książka dostępna w księgarni BOOKIDS, konkretnie TUTAJ.

Tu zobaczycie książkę na filmiku, a pod spodem na zdjęciach.

Ksiazki_na_czacie_Haunted_house_1

Ksiazki_na_czacie_Haunted_house_2

Ksiazki_na_czacie_Haunted_house_3

Ksiazki_na_czacie_Haunted_house_4

Ksiazki_na_czacie_Haunted_house_6

Ksiazki_na_czacie_Haunted_house_7

Ksiazki_na_czacie_Haunted_house_8

Ksiazki_na_czacie_Haunted_house_9

Ksiazki_na_czacie_Haunted_house_10

Ksiazki_na_czacie_Haunted_house_12

Ksiazki_na_czacie_Haunted_house_13

Ksiazki_na_czacie_Haunted_house_14

Ksiazki_na_czacie_Haunted_house_15

Ksiazki_na_czacie_Haunted_house_16

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website