KOLOROWANKI, WIEK 5-105 LAT

„Tajemny ogród”, „Zaczarowany las” i „Wyspy” to kolorowanki z Naszej Księgarni

Nie było takiej siły na ziemi i we wszechświecie – ani w światach równoległych – która zmusiłaby mnie do kolorowania, kiedy byłem mały. Nie muszę dodawać, że kiedy byłem większy to się nie zmieniło, a nawet pogłębiło. Dlatego myślę, że skoro nowy trend w kolorowankach bardzo mi się podoba, to coś w nich musi być naprawdę dobrego.

Dziś pokażę Wam trzy kolorowanki z „Naszej księgarni”, które bardzo mnie zaskoczyły. Nie są oczywiście moje, tylko mojej siostry Klary. Klara do tej pory była godnym następcą moich antykolorowankowych przekonań. Ona wprawdzie wykonywała przedszkolne, a teraz szkolne, polecania z kolorowaniem, ale w sesjach nie dłuższych niż 2 minuty. Czyli nieważne jak, byle szybko. Za to rysować uwielbia i jest w tym naprawdę dobra. Widocznie kolorowanki nie są dla każdego.

Jednak kolorowanki, które dziś pokazuję stały się hitem. Klara je koloruje sama, a na przerwach z koleżankami. Bardzo jej się podobają, a ostatnio jak szła na urodziny to w ostatniej chwili trzeba było jedną kupić na prezent.

ksiazki_na_czacie_kolorowanka_1

Muszę przyznać, że mi też bardzo te kolorowanki się podobają. Nie chwytam za kredki, ale obejrzałem je z przyjemnością, bo są zwyczajnie dobrze narysowane. To ciekawe, wciągające, wieloelementowe, gęste, misterne ilustracje, czasem przeplatane zadaniami do wykonania. No i „Tajemny ogród” oraz „Zaczarowany las” mają na okładce złote elementy, co zawsze ładnie wygląda.

Przyznaję, że jestem pod dużym wrażeniem. Nie wiem, która jest najlepsza, więc pokazuję dużo zdjęć, żebyście sami mogli wybrać.

ksiazki_na_czacie_kolorowanki_3

ksiazki_na_czacie_kolorowanki_4

TAJEMNY OGRÓD Johanna Basford, Nasza Księgarnia, 24x24x1cm, 100 stron, miękka oprawa.

ksiazki_na_czacie_tajemny_ogród_1

ksiazki_na_czacie_tajemny_ogród_2

ksiazki_na_czacie_tajemny_ogród_3

ksiazki_na_czacie_tajemny_ogród_4

ksiazki_na_czacie_tajemny_ogród_6

ksiazki_na_czacie_tajemny_ogród_7

ksiazki_na_czacie_tajemny_ogród_8

 

ZACZAROWANY LAS Johanna Basford, Nasza Księgarnia, 24x24x1cm, 100 stron, miękka oprawa + dwie piękne, rozkładane kolorowanki.

ksiazki_na_czacie_zaczarowany_las_1

ksiazki_na_czacie_zaczarowany_las_2

ksiazki_na_czacie_zaczarowany_las_3

ksiazki_na_czacie_zaczarowany_las_4

ksiazki_na_czacie_zaczarowany_las_5

ksiazki_na_czacie_zaczarowany_las_6

ksiazki_na_czacie_zaczarowany_las_7

 

WYSPY Anita Graboś, Nasza Księgarnia, 20,8×29,8×0,8cm, miękka oprawa, układ blokowy – kartki można wyrywać, są zadrukowane jednostronnie, a na końcu znajduje się gruba tektura jako podkładka dzięki której można rysować nawet „na kolanie”.

ksiazki_na_czacie_wyspy_1

ksiazki_na_czacie_wyspy_2

ksiazki_na_czacie_wyspy_3

ksiazki_na_czacie_wyspy_4

ksiazki_na_czacie_wyspy_5

ksiazki_na_czacie_wyspy_6

ksiazki_na_czacie_wyspy_7

2 komentarze do “KOLOROWANKI, WIEK 5-105 LAT

 1. Właśnie sie zastanawiałam, co się kryje w środku tych kolorowanek. Teraz już wiem – biere! NA te święta będzi eduuuża paka ksiązek na prezenty – muszę tylko poczekać aż znowu pojawi sie w sprzedaży rok w lesie, o którym chyba pisała Pani wcześniej

  • Droga Julio, to nie Pani Ania, tylko jej syn – Aleksy 🙂

   Fajnie, że pokazałeś tyle stron! Mnie najbardziej urzekły „Wyspy”. W internetowym schowku pewnej księgarni mam już zestaw książek na Gwiazdkę, wśród nich inną kolorowankę: „Stworzenia duże i małe. 35 plansz z rysunkami do kolorowania” Davies Valerie, ale być może dołączy do niej książka polecana przez Ciebie:)

   Pozdrawiam
   Karolina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website