SEE INSIDE WEATHER AND CLIMATE

„See Inside Weather and Climate” Katie Daynes, Russell Tate, Usborne, księgarnia w Polsce BOOKIDS 22×28,5×1,6cm, 16 stron, wszystkie kartki kartonowe, 100 okienek, twarda oprawa.

Wracamy do tematu angielskich książek do kupienia w Polsce. Dziś piękny album z okienkami (czy zgodnie z nazwą angielską powinienem napisać „z klapkami”) o tematyce pogoda i klimat.

SEE INSIDE WEATHER AND CLIMATE jest polecana od 6 lat. Moim zdaniem przyda się nawet nastolatkom, bo jest świetną pomocą do nauki angielskiego. Treść jest podzielona na krótkie informacje i zdania, ale jest jednocześnie bardzo mocno ukierunkowana tematycznie.

Można powiedzieć, że czytając tę książkę bardzo dokładnie studiujemy temat zjawisk pogodowych i klimatycznych i będziemy mogli o nich rozmawiać na naprawdę zaawansowanym poziomie (jeśli chodzi o język). W podręcznikach do nauki angielskiego nigdy nie jest to tak dokładnie podane. Myślę, że książkę można też wykorzystać jako pomoc do pisania wypracowań tematycznych.

No i jest to świetna pomoc do nauki geografii w tematach do których wracamy na wszystkich chyba poziomach nauki – od przedszkola do gimnazjum na pewno. Czyli mamy tu omówione zjawiska pogodowe, klimat, pory roku, wiatr, chmury, cykl obiegu wody.

ksiazki_na_czacie_weather_and_climate_4

ksiazki_na_czacie_weather_and_climate_12

Pomijając angielski, jest to bardzo fajna i ciekawa pozycja dla dzieci tłumacząca to, co dzieje się wokół nas każdego dnia. Wygląda niegroźnie, ale zawiera naprawdę dużo informacji. Jak się do niej przysiądzie i uczciwie czyta okienko po okienku, to naprawdę jest dużo treści.

Jest pięknie wydana (świetnie przylegają klapki a jednocześnie łatwo je otworzyć), ma wesołe, kolorowe ilustracje i wygodny, choć duży format.

Polecam, zwłaszcza dla podstawówki, ale dla gimnazjalistów nie mówiących płynnie po angielsku, też będzie przydatna.

UWAGA! Więcej tytułów anglojęzycznych dostępnych w Polsce znajdziecie w zakładce „RODZAJ KSIĄŻKI: ANGLOJĘZYCZNE”. W każdym wpisie są linki do księgarni i konkretnej książki, którą pokazałem.

ksiazki_na_czacie_weather_and_climate_2

ksiazki_na_czacie_weather_and_climate_5

ksiazki_na_czacie_weather_and_climate_6

ksiazki_na_czacie_weather_and_climate_7

ksiazki_na_czacie_weather_and_climate_8

ksiazki_na_czacie_weather_and_climate_9

ksiazki_na_czacie_weather_and_climate_10

ksiazki_na_czacie_weather_and_climate_11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website