ZABAWNY SŁOWNIK POLSKO-RYSUNKOWY

„Mój pierwszy słownik obrazkowy” Ole Könnecke, wydawnictwo Entliczek, 23,5×31,5×1,5cm, 20 stron, wszystkie kartki kartonowe.

Ta kartonówka zaskoczyła mnie, bo jest to słownik, ale polsko-rysunkowy. To znaczy jest rysunek a pod nim nazwa po polsku, a nie po angielsku, niemiecku, czy rosyjsku. A to dlatego, że jest to słownik dla maluchów.

Czyli małych dzieci, które mogą tu poznać nowe słowa, albo nazwy. Choć u nas książka przydała się Klarze do ćwiczenia czytania, bo siedziała sobie, oglądała i czytała na głos wszystkie wyrazy. Przy okazji wiele rysunków ją rozbawiło i wymyślała do nich historyjki.

Zostańmy przy ilustracjach. Bardzo kojarzą mi się z małymi dziećmi. Są dość proste i pokolorowane z umiarem. A jednocześnie na każdej stronie dużo się dzieje, choć nie przesadnie dużo, tyle ile pozwala spokojnie wszystko dostrzec. Czyli nie jest to książka typu „wyszukiwanka” gdzie dzieciak musi się mocno koncentrować, żeby czegoś nie przegapić. I to jest fajne, zwłaszcza dla małych dzieci.

Strony są podzielone tematycznie. Może nie do końca, ale częściowo. Na przykład są rzeczy z domu, z łazienki, z kuchni, jedzenie, ogródek, pory roku z ubraniami, liczby, zwierzaki. Jest nawet alfabet i to z polskimi znakami, na co zwróciła uwagę Klara, bo nauczyła się w przedszkolu alfabetu w tym półroczu i wszędzie go zauważa.

Może jeszcze dodam, że są nazwy, których nie znała nawet moja siostra, choć ma 6 lat, np. Pędzel do golenia, wkręt, pniak, koziołek drewniany.

Uważam, że jest to bardzo dobra nowość dla najmłodszych dzieci bo ma fajnych bohaterów i jest narysowana z humorem. Czyli nie tylko jest to nauka, ale przyjemność i rozrywka. I zwyczajnie jest to ładna książka. Polecam.

ksiazki_na_czacie_mój_pierwszy_słownik_2

ksiazki_na_czacie_mój_pierwszy_słownik_3

ksiazki_na_czacie_mój_pierwszy_słownik_4

ksiazki_na_czacie_mój_pierwszy_słownik_5

ksiazki_na_czacie_mój_pierwszy_słownik_6

ksiazki_na_czacie_mój_pierwszy_słownik_7

Komentarz do “ZABAWNY SŁOWNIK POLSKO-RYSUNKOWY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website