MOJE PRZYGODY Z LATAJĄCĄ MYSZĄ

„Niezwykłe przygody latającej myszy” Torben Kuhlmann, wydawnictwo Wilga, 84 strony, 22,5x29x1,4cm, twarda oprawa.

Nie sądzę, żeby ktoś jeszcze nie znał tej książki, ale jednak o niej napiszę, bo jest niezwykle narysowana. A miałem okazję stwierdzić to w ciekawym „eksperymencie”. Stało się tak, że przez pomyłkę dostałem do recenzji oryginalny egzemplarz po niemiecku.

Zdziwiłem się, niestety niemieckiego nie znam nawet w stopniu podstawowym, więc mogłem książkę tylko oglądać. Przez co obejrzałem ją bardzo dokładnie, od postarzanej okładki, po wszystkie najmniejsze detale ilustracji. W pewnej chwili zupełnie zapomniałem, że nie czytam, bo w mojej głowie powstała cała historia. Dopiero po pewnym czasie książkę odesłałem i dostałem egzemplarz po polsku. Prawdziwa historia okazała się całkiem podobna do tej wymyślonej, bez informacji merytorycznych oczywiście. Mam teraz wrażenie, że jak się nie czyta książki, a tylko ogląda ilustracje, to się je lepiej widzi.

Historia opowiada o pewnej myszy, która mieszka w Hamburgu i wiedzie zwykłe życie, a jej pasją jest czytanie książek. Ludzkich książek oczywiście, które znajduje w bibliotece. Pewnego dnia mysz wraca do kamienicy, gdzie okazuje się, że nie ma ani rodziny, ani innych myszy. Żeby ich odnaleźć musi… pokonać ocean. A nie jest to wykonalna podróż dla małej myszy. Tak zaczyna się przygoda pełna wielkich wyzwań i niezwykłych wynalazków. Od razu powiem, że choć opowieść ma rozmach, to samego tekstu jest dość niewiele, ale nie zauważa się tego oglądając ilustracje.

Jeśli chodzi o kolorystykę to przypomina mi jeden z najlepszych komiksów jakie widziałem, czyli „Przybysza”. Styl okładki, to jest zupełnie taki sam. Rewelacja. Ilustracje są dopracowane, niezwykłe, bardzo dynamiczne. Kojarzą mi się z gabinetem osiemnastowiecznego podróżnika – to mój ulubiony klimat.

Na końcu znajdzie też kilka informacji o historii lotnictwa.

ksiazki_na_czacie_latajaca_mysz_1

ksiazki_na_czacie_latajaca_mysz_3

ksiazki_na_czacie_latajaca_mysz_4

ksiazki_na_czacie_latajaca_mysz_5

ksiazki_na_czacie_latajaca_mysz_6

ksiazki_na_czacie_latajaca_mysz_7

ksiazki_na_czacie_latajaca_mysz_8

ksiazki_na_czacie_latajaca_mysz_9

ksiazki_na_czacie_latajaca_mysz_10

ksiazki_na_czacie_latajaca_mysz_11

ksiazki_na_czacie_latajaca_mysz_12

ksiazki_na_czacie_latajaca_mysz_13

Komentarz do “MOJE PRZYGODY Z LATAJĄCĄ MYSZĄ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website