WSZYSTKO CO CHCIAŁBYŚ WIEDZIEĆ O POLSCE

„Polska to lubię. Encyklopedia dla całej rodziny” Multico Oficyna Wydawnicza, stron216, 23x28x1,5cm, twarda oprawa.

Są takie ksiązki, które bezpiecznie jest mieć w zbiorach. Jasne, że wszystko można wygooglować, ale co jeśli nagle brak prądu, albo brak internetu, o ogólnej apokalipsie nie wspominając? Wtedy ci, co mają wszystko w książkach, są wygrani 😉

Dlatego właśnie lubię różne encyklopedie. Nie takie zwyczajne, tylko tematyczne, przypominające trochę albumy. To jest właśnie taka książka, a jej tematem jest Polska.

Główne działy książki nie wszystkie są typowe, więc je wypisuję: 1. Dzieje państwa polskiego 2. Polska w Unii Europejskiej 3. Święta państwowe i inne w Polsce 4. Zabytki z listy UNESCO w Polsce 5. Bogactwa naturalne 6. Wolontariat 7. Quizy

Każdy dział to minimum kilkanaście rozdziałów. Na przykład w Zabytkach znajdziecie 15 rozdziałów w tym Puszcza Białowieska, Zamek Krzyżacki w Malborku, Auschwitz-Birkenau niemiecki obóz koncentracyjny. W wolontariacie jest najmniej rozdziałów, bo 9 – co to jest wolontariat, komu pomagamy, stowarzyszenia i fundacje, itd. Dzieje państwa polskiego to ciekawy dział, bo wszystko jest w skrócie i można spojrzeć na historię Polski tak bardziej w całości, a z doświadczenia wiem, że to się zawsze przydaje.

Dlaczego jest to encyklopedia dla całej rodziny? Bo mogą skorzystać z niej dzieci, ale mogą też dorośli, bo na pewno wszystkiego o Polsce nie wiedzą, albo zapomnieli. W tej serii wcześniej zostały wydane bardzo dobre książki, które już polecałem: „Młody obserwator przyrody”,  „Polska moja Ojczyzna”  i „Młody ornitolog” .

Jak wszystkie encyklopedie z tego wydawnictwa ta też jest ładnie wydana, świetna okładka, zdjęcia, graficznie uporządkowana, fajna na praktyczny prezent. Polecam.

ksiazki_na_czacie_polska_to_lubie_2

ksiazki_na_czacie_polska_to_lubie_3

ksiazki_na_czacie_polska_to_lubie_4

ksiazki_na_czacie_polska_to_lubie_5

ksiazki_na_czacie_polska_to_lubie_6

ksiazki_na_czacie_polska_to_lubie_7

ksiazki_na_czacie_polska_to_lubie_8

ksiazki_na_czacie_polska_to_lubie_9

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website