KŁOPOTY ZE ŚWIATA NA OPAK

„Tomek i Jacek. Piraci z Lua Lua” Michał Chojnacki, Jakub Grochola, wydawnictwo Egmont, 48 stron, 17x26x0,4cm, oprawa miękka ze skrzydełkami.

Dziś prezentuję drugi z nowych komiksów Egmontu dla dzieci. W tej chwili wyszło ich pięć, przeczytałem wszystkie i polecam zainteresowanie się tą serią, bo w całości jest dobra.

Tomek i Jacek to szkolni kumple, którzy mają okazję spędzić razem wakacje, ponieważ rodzice Tomka postanawiają zabrać na wyjazd jego przyjaciela. Całą czwórką jadą do Lua Lua nad morzem. Okazuje się, że ta miejscowość ma swoje tajemnice. Chłopaki przekonują się o tym gdy idą popływać w morzu i znajdują w nim przejście do świata na opak.

I wszystko byłoby dobrze, gdyby w miśkach nie obudził się piracki zew i nie zabrali czegoś do swojego świata. Bardzo szybko muszą ponieść konsekwencje swojego zachowania. W dodatku we wiosce powtarza się seria dziwnych kradzieży.

Komiks jest ładne wydany – jak zawsze fajnie wyglądają lakierowane elementy na okładce. Format jest wygodny a kolory doskonale dobrane. Jest kolorowo, ale jednocześnie są to kolory zgodne z naturalnymi (jeśli założymy, że jasny niebieski jest naturalnym kolorem dla miśka 😉 Postacie są fajnie wymyślone, tak jak cała wioska i morze. Bardzo przyjemnie się to ogląda i czyta.

Podoba mi się, że przygoda, chociaż dla dzieci, jest złożona, zapętla się, jest kilka wątków, które ostatecznie się łączą w całą, dość długą opowieść. Często jednak historie dla dzieci są dość banalne, a tu naprawdę można się wciągnąć. W dodatku czuć klimat wakacji i można wczuć się w bycie odkrywcą. Dlatego polecam.

Komiks nagrodzony w pierwszej edycji „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”.

ksiazki_na_czacie_tomek_jacek_2

ksiazki_na_czacie_tomek_jacek_4

ksiazki_na_czacie_tomek_jacek_5

ksiazki_na_czacie_tomek_jacek_6

ksiazki_na_czacie_tomek_jacek_7

ksiazki_na_czacie_tomek_jacek_8

ksiazki_na_czacie_tomek_jacek_9

ksiazki_na_czacie_tomek_jacek_10

ksiazki_na_czacie_tomek_jacek_11

ksiazki_na_czacie_tomek_jacek_3

3 komentarze do “KŁOPOTY ZE ŚWIATA NA OPAK

  1. Chyba powinno być „KOMIKS nagrodzony w pierwszej edycji „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”.” a nie „Konkurs nagrodzony w pierwszej edycji „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”.”… 😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website