CZARNO TO WIDZĘ – KSIĄŻKA ZROBIONA Z CIENI?

„The game of Shadows”  Herve Tullet, w Polsce sprzedawana przez wydawnictwo Babaryba, 15x21x1cm, 14 stron, wszystkie strony kartonowe.

Książka którą tworzy światło latarki, lampy czy słońca? To możliwe, jeżeli ma do czynienia z geniuszem nietypowych książek, czyli Herve Tulletem i jego zwariowaną serią. W tej części zwiedzamy ogród nocą. GENIALNE!

O poprzedniej części z oczami pisałem TUTAJ , a książkę święcącą w ciemnościach możecie zobaczyć TU.

Książkę mam już kilka tygodni, ale nie pisałem o niej, bo nie umiem robić zdjęć i nie wychodziły mi nocne cienie. A jak sam tytuł wskazuje książka składa się z cieni.

Każda tekturowa kartka wycięta jest w pewien wzór, który po podświetleniu pokazuje się w powiększeniu na ścianie, suficie, szafie czy podłodze. Historia mówi o odwiedzinach ogrodu prawdopodobnie nocą, lub o zmierzchu. To by się zgadzało, bo nocą w ogrodzie widać same zarysy, cienie, które mogą układać się w tajemnicze rzeczy, których w ciągu dnia nie widać. Słychać też nietypowe dźwięki.

Książka jest całkowicie czarna. Na każdej stronie jest tylko jedno zdanie, białą czcionką. A zaczyna się tak „Hałas w ogrodzie? Chodźmy sprawdzić”. Książka jest po angielsku, ale są to bardzo proste zdania. Zresztą jak ktoś nie zna angielskiego, to może snuć własną opowieść.

Klara uwielbia „Shadows”, za każdym razem chce wymyślać, albo słuchać nowych opowieści.

Moje zdjęcia nie oddają klimatu nocnego oglądania książki, ponieważ zrobiłem je korzystając ze… słońca. Nocne mi nie wychodziły, a chciałem, żebyście zobaczyli chociaż trochę o co w książce chodzi.

ksiazki_na_czacie_tullet_4

ksiazki_na_czacie_tullet_3

ksiazki_na_czacie_tullet_5

ksiazki_na_czacie_tullet_6

ksiazki_na_czacie_tullet_7

ksiazki_na_czacie_tullet_8

ksiazki_na_czacie_tullet_9

ksiazki_na_czacie_tullet_10

ksiazki_na_czacie_tullet_11

ksiazki_na_czacie_tullet_12

ksiazki_na_czacie_Tullet_13

ksiazki_na_czacie_tullet_15

ksiazki_na_czacie_tullet_16

ksiazki_na_czacie_tullet_17

ksiazki_na_czacie_tullet_19

ksiazki_na_czacie_tullet_20

ksiazki_na_czacie_tullet_21

ksiazki_na_czacie_tullet_22

ksiazki_na_czacie_tullet_1

 

3 komentarze do “CZARNO TO WIDZĘ – KSIĄŻKA ZROBIONA Z CIENI?

  1. Świetne. Lubię książki, które pokazują świat w inny sposób. Uczą innego patrzenia i działają na wyobraźnię. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website