WYPRAWA W KOSMOS – ŚWIECĄCA KSIĄŻKA HERVE TULLET’A

„The game in the dark” Herve Tullet, do kupienia w wydawnictwie BABARYBA, 16 stron, 15x21x0,8cm, kartonowe strony i okładka.

G E N I A L N A zabawa w kosmos. Nie chodzi o samo oglądanie, ale o opowieści, które można sobie układać, opowiadać, zgadywać.

W tej książce jest coś świetnego – kosmos zmienia się w zależności od tego jak naświetlimy strony. Możemy próbować wszystkie naświetlić tak samo, ale przez to, że w książce są dziurki, wycięcia, dodatkowe kształty np. gwiazdy, zawsze wygląda to trochę inaczej. Coś się świeci jaśniej, coś ciemniej. Na dwóch zdjęciach pod spodem przykład tej samej, różnie naświetlonej strony:

ksiazki_na_czacie_herve_tullet_10

ksiazki_na_czacie_herve_tullet_11

Muszę przyznać, że Tullet nie żałował farby świecącej w ciemności. Każda strona jest bogato zdobiona wzorami. Dodatkowo kartki są powycinane w różne wzory, dziurki, gwiazdki, co daje jeszcze efekt zabawy cieniami.

W dzień książka też wygląd interesująco – cała biała w środku, ale w różnych kształtach i z lekko widocznymi, ale za to wyraźnymi w dotyku wzorami.

Jest to wersja angielska, ale to nie przeszkadza, bo po angielsku jest tylko tytuł i tylna okładka zachęcająca do zabawy, z wypisanymi innymi tytułami Tullet’a. Nawet nie widziałem, że zrobił tyle książek! A każda z jakimś szalonym pomysłem 🙂

Książki trudno kupić w polskich księgarniach, ale można w kilku miejscach, np. w, wydawnictwie BABARYBA, które w Polsce wydaje książki Herve Tullet’a jak „Naciśnij mnie” czy ostatnie „Kolory”.

ksiazki_na_czacie_tullet_swieci_w_ciemnosciach

Ksiazki_na_czacie_herve_tullet_1

ksiazki_na_czacie_herve_tullet_2

ksiazki_na_czacie_herve_tullet_3

ksiazki_na_czacie_herve_tullet_4

ksiazki_na_czacie_herve_tullet_5

ksiazki_na_czacie_herve_tullet_7

ksiazki_na_czacie_herve_tullet_8

ksiazki_na_czacie_herve_tullet_9

ksiazki_na_czacie_herve_tullet_13

ksiazki_na_czacie_herve_tullet_14

 

2 komentarze do “WYPRAWA W KOSMOS – ŚWIECĄCA KSIĄŻKA HERVE TULLET’A

  1. Super książka!! Szkoda, że nie wiedziałam przed Dniem Dziecka, byłaby jak znalazł!! Ale niedługo urodziny mojego syna, to zapiszę do kupienia 🙂 Dzięki!! Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website