O LISIE, KTÓRY UCIEKŁ Z DOMU NA KRZE

„Podróż srebrnego” Agnieszka Ginko, ilustracje Marianna Jagoda-Mioduszewska, wydawnictwo Wilga, 30 stron, 25,5x25x1,1cm, twarda oprawa.

Książka bardzo dobrze się zaczyna, bo kulą ziemską z zaznaczoną Grenlandią, czyli miejscem zamieszkania głównego bohatera. Potem jest o życiu liska podzielonym na noc i dzień polarny, co też jest fajne, ale Klara nie zrozumiała i rodzice wyjaśniali o co chodzi. Srebrny, bo tak miał na imię lis, zapragnął pewnego dnia podróżować. Wskoczył na dryfującą krę i odpłynął. Trafił w miejsce tak piękne i tak zielone, że zdecydował się mieszkać tam do końca życia. Niestety zaczęły go prześladować miejscowe, rude lisy. Mimo że świat był piękny, Srebrny zaczął tęsknić za rodziną. Poczuł się samotny. Czy uda mu się wrócić do domu?

Opowieść nie jest długa, ale Kla bardzo się nią zainteresowała. Warto zwrócić uwagę na rysunki. Są fajne, wesołe, zabawne i w słodkich kolorach. Ale wszystko to razem wygląda naprawdę dobrze. Klarze tak się spodobał lis, że się ucieszyła, że jest prosty i będzie mogła go przerysować i się nauczyć. Książkę ma bardzo ładną i staranną okładkę, jakby gumowaną z lakierowanymi elementami. Polecam.

ksiazki_na_czacie_podroz_srebrnego_2

ksiazki_na_czacie_podroz_srebrnmego_3

ksiazki_na_czacie_podroz_srebrnego_6

ksiazki_na_czacie_podroz_srebrnego_4

ksiazki_na_czacie_podroz_srebrnego_5

ksiazki_na_czacie_podroz_srebrnego_7

 

Komentarz do “O LISIE, KTÓRY UCIEKŁ Z DOMU NA KRZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website