UWAGA! SĄ NOWE CZĘŚCI DO NAUKI CZYTANIA Z SERII „CZYTAM SOBIE. FAKTY”

Z serii „Czytam sobie. Fakty”: „Teoria pana Alberta. O Albercie Einsteinie” Anna Czerwińska-Rydel, Ewa Poklewska-Koziełło, „Mur. O historii powojennego Berlina” Rafał Witek, Dorota Łoskot-Cichocka, EGMONT, miękka oprawa ze skrzydełkami + naklejki + dyplom. Dobra cena.

Obie książki należą do serii służącej nauce czytania na trzech poziomach pierwszym, drugim i trzecim. „Czytam sobie” składa się w większości z bajek, opowiadań, napisanych przez najlepszych pisarzy i zilustrowanych przez najlepszych rysowników.

Jednak niedawno seria została rozszerzona o pod-serię „Czytam sobie. Fakty” przy której dzieci mogą trenować samodzielne czytanie, ale też się sporo dowiedzieć.

„Teoria pana Alberta” to książka z poziomu pierwszego z bardzo fajnymi ilustracjami i krótkim tekstem, napisana przez pisarkę, która pisze bardzo dobre biografie dla dzieci. Informacji o Einsteinie jest mało, głównie pokazany jest jako dziecko, które cały czas się zastanawia nad światem i tym jak działa. Nie łatwo napisać biografię na pierwszy poziom nauki czytania, bo można używać tylko… 23 głosek.

ksiazki_na_czacie_czytam_sobie_3

ksiazki_na_czacie_czytam_sobie_4

ksiazki_na_czacie_czytam_sobie_5

„Mur” mówi o historii Berlina, przez opowieść o murze. Treści jest więcej, bo jest to drugi poziom, więc przy ilustracjach mieści się nawet po kilka linijek tekstu (jedno, dwa zadania). Historia jest pokazana fajnie, jakby była opowiadania sześcioletniej dziewczynce Lili. Ilustracje też są ciekawe.

ksiazki_na_czacie_czytam_sobie_6

ksiazki_na_czacie_czytam_sobie_7

ksiazki_na_czacie_czytam_sobie_8

ksiazki_na_czacie_czytam_sobie_9

Tak jak w każdym tomie z tej serii na końcu zestaw naklejek, które mogą być nagrodami za dobre czytanie, oraz dyplom sukcesu do wycięcia. Super sprawa!

PS. Na ostatnich zdjęciach dodałem opis każdego z trzech poziomów, oraz wszystkie części serii jakie wyszły do tej pory.

ksiazki_na_czacie_czytam_sobie_2

ksiazki_na_czacie_czytam_sobie_12

ksiazki_na_czacie_czytam_sobie_11

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website