GDYBYM BYŁ MAŁY, MUSIAŁBYM MIEĆ!

„Kto prowadzi? Who’s driving?” Leo Timmers, wydawnictwo Babaryba, 25,5×19,5×0,7cm, 30 stron, wydanie polsko-angielskie, twarda oprawa.

Na początku nie zauważyłem jaka fajna jest ta książka. To znaczy ciekawy tytuł i kolorowe ilustracje dla maluchów, to zauważyłem od razu. Ale dopiero jak Klara się bawiła książką, to zobaczyłem, że jest bardzo pomysłowa.

Jest złożona ze zgadywanek. Każda ma 4 strony. Na pierwszej ilustracji mamy cztery różne zwierzaki z kluczykami w łapach i w różnych strojach, na drugiej pojazd. Zagadka brzmi zawsze „Kto poprowadzi?. Kierując się wskazówkami ze strojów zwierzaków czytelnik może zagadnąć, kto danym pojazdem pojedzie. Jest to pokazane na dwóch kolejnych stronach. Do tego jest też odgłos jaki wydaje dana maszyna, więc można się powygłupiać.
Przykład takiej czterostronicowej zgadywanki możecie zobaczyć na zdjęciach.

Poza tym książka jest napisana w dwóch językach, czyli pod polskim tekstem jest tekst angielski. Bardzo fajna na prezenty z Polski za granicę. Na przykład moja chrzestna zawsze szuka polsko-angielskich książek na prezenty do Londynu, bo chce, żeby książki z Polski pokazywały nasz język. No i oczywiście takie książki są też dobre do nauki angielskiego przez maluchy.

„Kto prowadzi?” jest super, polecam.

ksiazki_na_czacie_kto_prowadzi_2

ksiazki_na_czacie_kto_prowadzi_3

ksiazki_na_czacie_kto_prowadzi_4

ksiazki_na_czacie_kto_prowadzi_5

ksiazki_na_czacie_kto_prowadzi_6

ksiazki_na_czacie_kto_prowadzi_7

ksiazki_na_czacie_kto_prowadzi_8

ksiazki_na_czacie_kto_prowadzi_9

ksiazki_na_czacie_kto_prowadzi_10

ksiazki_na_czacie_kto_prowadzi_11

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail