ŚWIETNA SERIA PODRÓŻNICZA – NOWA CZĘŚĆ O WIETNAMIE

„Apetyt na Wietnam. Nem” seria Apetyt na świat, Anna Nowacka-Devillard, Anna Orbaczewska, wydawnictwo Widnokrąg, 35 stron, oprawa miękka.

Główną cześcią książki jest historia z domu wietnamskiej rodziny. Zaczyna się tak, że dziewczyna pisze listo do swojej przyjaciółki, która wyjechała do Polski. Potem rozmawia z mamą i bratem o swoim kraju i historii pewnego bawoła.

Obok historyjki, w ramkach jest dużo tematycznych ciekwostek o Wietnamie. O ubraniach, przesądach, uprawach, wierzeniach, nauce – wszystkim z codziennego życia. Wiele rzeczy jest zupełnie innych niż u nas, np. Suknia panny młodej jest czerwona albo różowa, najważniejszym zwierzęciem jest bawół, rowery i motory są wykorzystywane do transportu paczek wiele razy większych niż sam pojazd z ładunkiem. Naprawdę warto o tym poczytać.

Po opowieści jest część interaktywna. Przede wszystkim jest przepis na NEM, czyli to, co w Polsce nazywamy sajgonkami. Bardzo fajnie, bo w końcu zrobimy w domu własne NEM, do tej pory jedliśmy tylko kupne.

Są też zadania tematyczne do wykonania, a na samym końcu zbiór podstawowych informacji o Wietnamie oraz minirozmówki.

Książka jest ładnie wydana, bardzo ciekawa i w dobrej cenie 19,90 zł (z okładki).
Całą serię warto mieć, bo świetnie, ale to naprawdę ciekawie pokazuje inne kraje i kultury. Ciekawostki zostają w głowie i jeszcze można coś ugotować.

Z serii podróżniczych tę można uznać za TYP „KSIĄŻEK NA CZACIE”. Polecam.

ksiazki_na_czacie_apetyt_na_wietnam_2

ksiazki_na_czacie_apetyt_na_wietnam_3

ksiazki_na_czacie_Apetyt_na_wietnam_4

ksiazki_na_czacie_apetyt_na_wietnam_5

ksiazki_na_czacie_apetyt_na_wietnam_6

ksiazki_na_czacie_apetyt_na_wietnam_7

ksiazki_na_czacie_apetyt_na_wietnam_8

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website