SKAUCI DAJĄ RADĘ – SURVIVAL W CODZIENNYM ŻYCIU

„Poradnik małego skauta. Wszystko, co musisz wiedzieć by przetrwać” Marcin Przewoźniak, Centrum Edukacji Dziecięcej, Papilon, 17,5x22x1,2cm, 144 strony, oprawa półtwarda.

Kolejna książka z cyklu „Dzielni-samodzielni” dla dzieciaków od lat 6. U nas jako pierwsza przeczytała ją… Babcia. Czytała trochę Klarze przed wyjściem na rowery i bardzo jej się podobała. Potem my wyszliśmy, a Babcia powiedziała „Jaka zabawna książka, ile w niej różnych wiadomości, pożyczam”.

Szczerze mówiąc to jestem bardzo zaskoczony. Jak pisałem wiele razy bardzo lubię tematykę post-apokaliptyczną. A co się z tym wiąże survivalową. Myślałem, że ta książka jest właśnie survivalem dla kilkulatków. A tu się okazało, że jest raczej książką przetrwania w każdych warunkach w naturze też, ale i w szkole i we własnym pokoju. To ciekawe podejście.

Jest tu sześć rozdziałów:
1. „Jakiś problem?” Od sprzątania pokoju, przechodzenia przez ulicę, po robienie kanapek i budowanie karmnika.
2. „Na wycieczce i na wakacjach” Pierwsza pomoc, jak spakować plecak, jak tropić zwierzęta, zbierać grzyby, zbudować domek na drzewie, zmierzyć drzewo i wiele innych porad.
3. „Jak się nie zgubić” Jak nie zgubić się w tłumie, kogo prosić o pomoc, jak zapamiętać nowe miejsce ale też jak szyfrować ślady czy posługiwać się mapą i kompasem.
4. „W szkole i po szkole” Jak odmawiać, dlaczego nie jeść podejrzanych cukierków i jak nie stracić Ipoda, itd.
5. „Dobra zabawa” Między innymi: Jak zrobić przyjęcie, jak być dobrym gościem.
6. „Wierzyć – nie wierzyć?” Jak się nie bać ciemności, albo zapamiętać sen, itd.

Książka jest ładnie, estetycznie wydana i ma wesołe, dowcipne ilustracje. Można ją czytać po kolei, można skacząc z tematu na temat w zależności od ciekawości i potrzeb. Na pewno warto mieć ją na półce.

Plusem „Poradnika małego skauta” jest to, że jak się go czyta, to ma się ochotę zrobić wiele rzeczy z książki. Można więc powiedzieć, że zachęca do dobrej zabawy i samodzielnych dokonań.

Na końcu książki znajdziecie miejsce na notatki i wyjaśnienie, że w Polsce skauci to zuchy i harcerze i jak takim skautem można zostać. Książka została wydana pod patronatem m.in. Związku Harcerstwa Polskiego.

Bardzo POLECAM ten poradnik i inne wydane w tym cyklu. A o książce z tej serii „Mały fotograf” pisałem TUTAJ.

ksiazki_na_czacie_poradnik_malego_skauta_1

ksiazki_na_czacie_poradnik_małego_skauta_2

ksiazki_na_czacie_poradnik_malego_skauta_7

ksiazki_na_czacie_poradnik_malego_skauta_6

ksiazki_na_czacie_poradnik_malego_skauta_5

ksiazki_na_czacie_poradnik_malego_skauta_4

ksiazki_na_czacie_poradnik_malego_skauta_3

ksiazki_na_czacie_poradnik_malego_skauta_9

Komentarz do “SKAUCI DAJĄ RADĘ – SURVIVAL W CODZIENNYM ŻYCIU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website