WYSZYWANE PRZYGODY KOTA BOBIKA

„Ja, Bobik. Czyli prawdziwa historia o kocie, który myślał, że jest królem” Ewa Kozyra-Pawlak, Nasza Księgarnia, 30 stron, 22,5×22,5×0,7cm, twarda oprawa.

Nie wyobrażam sobie ile trwało robienie ilustracji do tej książki. Są jakby najpierw wszystkie były uszyte z różnych materiałów, a potem pokazane na zdjęciach. Są bardzo szczegółowe i ozdobne, a materiały są różne, niektóre mają wzory, inne są gładkie. Jest też dużo wzorów uszytych z nitek.

Wygląda to bardzo fajnie i jest zadziwiające, że szyciem można pokazać nawet najbardziej skomplikowane sceny, czy ruch zwierząt. Na zdjęciach nie widać aż tak dobrze, jak fajnie te ilustracje wyszły w książce.

Historia jest prosta, ale ciekawa. Poznajemy Bobika, który uważa, że to on w domu jest królem. Oprowadza nas po swoim domu, podwórku i pokazuje właścicieli i znajomych. Przedstawia wszystko z perspektywy jakby to byli jego poddani.

Książka jest dla maluchów, nawet mniejszych od Klary. Jej się bardzo podobały ilustracje, a strona z kotem w karmniku ją zszokowała. My nie mamy kota, ale dużo budek i karmniki bo bardzo interesują nas ptaki, dlatego scena królewskiego polowania Bobika nie mieściła się Klarze w głowie 😉

Bardzo ładna książka z nietypowymi ilustracjami, zobaczcie sami.

ksiazki_na_czacie_ja_bobik_2

ksiazki_na_czacie_ja_bobik_3

ksiazki_na_czacie_ja_bobik_4

ksiazki_na_czacie_ja_bobik_5

ksiazki_na_czacie_ja_bobik_6

ksiazki_Na_czacie_ja_bobik_7

ksiazki_na_czacie_ja_bobik_8

ksiazki_na_czacie_ja_bobik_9

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website