UWAGA ŚWIĘTUJEMY! I TO AŻ SZEŚĆ RAZY

„Nasza paczka i niepodległość, o sześciu polskich świętach” Zofia Stanecka, ilustracje Daniel de Latour, wydawnictwo Egmont, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, 19,5×23,5×0,8cm, stron 80, okładka półtwarda.

Wszystko świetne – pomysł, tekst, historyjki, ilustracje, wydanie – chyba nie znalazłem żadnego minusa. Mam ochotę tu zakończyć recenzję i zaproponować, żebyście sami przeczytali, ale byłoby to nieuczciwe, bo jak się szuka informacji o książce, to raczej nie po to, żeby przeczytać „ale fajna”.

W książce opisanych jest sześć świąt narodowych i państwowych: 11 listopada, 1 maja, 2 maja, 3 maja, 4 czerwca, 15 sierpnia. Ale nie zwyczajnie, tylko na przykładzie przygód pewnej paczki dzieciaków (stąd tytuł). Do paczki należą Jacek, Malinowski, Jagoda, Maśka i Wiktor. Często też pojawia się Dziadek. Dzieciaki mają swoją bazę i to w niej przeżywają najwięcej przygód.

Układ książki jest taki: najpierw kilkustronicowe opowiadanie o paczce, a potem kilka stron o święcie, które tego opowiadania dotyczyło. Opowiadania i informacje o świętach bardzo różnią się graficznie, podział jest wyraźny, co pozwala od razu zobaczyć w której części jesteśmy.

Książka jest dobrze napisana i zilustrowana. Rysunki są naprawdę zabawne, nawet w części „oficjalnej” o świętach, gdzie wklejone zostały również prawdziwe zdjęcia. Podobają mi się zwłaszcza postacie ludzi, i przezabawne ptaki na wklejce przy okładkach.

Myślę, że bardzo dobra pomoc przy nauce o świętach, ale przede wszystkim wydarzeniach historycznych w Polsce. Taka dla dzieci, nie mega poważna, ale w sam raz, żeby poczytać i dobrze się bawić, a przy okazji coś zapamiętać. Naprawdę polecam.

PS. Na okładce nie ma ceny, ale znalazłem, że książkę można kupić już za 16 złotych, więc cena też dobra.

 

ksiazki_na_czacie_nasza_paczka_i_niepodleglosc_2

ksiazki_na_czacie_nasza_paczka_i_niepodleglosc_3

ksiazki_na_czacie_nasza_paczka_i_niepodleglosc_4

ksiazki_na_czacie_nasza_paczka_i_niepodleglosc_5

ksiazki_na_czacie_nasza_paczka_i_niepodleglosc_6

ksiazki_na_czacie_nasza_paczka_i_niepodleglosc_7

 

ksiazki_na_czacie_nasza_paczka_i_niepodleglosc_8

ksiazki_na_czacie_nasza_paczka_i_niepodleglosc_9

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website