HISTORIA PEWNEGO OBRAZU – DUŻE ZASKOCZENIE

„W Altanie Aleksandra Gierymskiego” seria Magiczny Ogród Sztuki, Justyna Mrowiec, ilustracje Izabela Kaczmarek-Szurek, wydawca Narodowe Centrum Kultury, 23,5×20,5×0,6cm, oprawa miękka + rozkładanka.

Bardzo zaskoczyła mnie ta książka. Spodobała mi się od razu przez okładkę. Potem rzuciłem okiem do środka i zobaczyłem, że jest tam sporo zadań rysunkowych i innych, więc dałem ją Klarze. Ale jak Mama zaczęła jej czytać, to poszedłem do dziewczyn i położyłem się obok, bo nie chciało mi się już uczyć.

Wcześniej nic nie wiedziałem o malarzu Aleksandrze Gierymskim. I wielkie zaskoczenie. Książę otwiera tak wciągające opowiadanie, że jak się skończyło, to bardzo żałowałem. Trochę fantasy, trochę z dreszczykiem, a tak naprawdę o historii pewnego obrazu i samego malarza Gierymskiego.

Po opowiadaniu zaczyna się część z ciekawostkami, o strojach epokowych, światłocieniu, szkicach. Do każdej ciekawostki jest zadanie, które można wykonać. Narysować peruki, zaprojektować fontannę, albo nawet ułożyć puzzle czy nadać nowe tytuły obrazom malarza.

Na samym końcu znajduje się rozkładana gra planszowa pokazująca kolejność powstawania obrazów i trochę połączona z quizem wiedzy o Gierymskim.

Książka jest bardzo ładne zilustrowana. Są tu prawdziwe obrazy malarza, ale w różny sposób przetworzone. Treść jest tak napisana, że zainteresowała mnie, ale też Klarę, która ma 5 lat. Spodobały jej się zwłaszcza kobiece suknie z XVIII wieku, druciane konstrukcje pod halki i peruki.

Jeśli wyjdą kolejne części serii „Magiczny ogród sztuki”, to bardzo chętnie je przeczytam.
Wam też polecam. Zaletą książki jest też jej cena 19,90.

ksiazki_na_czacie_w_altanie_2

ksiazki_na_czacie_w_altanie_3

ksiazki_na_czacie_w_altanie_4

ksiazki_na_czacie_w_altanie_5

ksiazki_na_czacie_w_altanie_6

ksiazki_na_czacie_w_altanie_8

ksiazki_na_czacie_w_altanie_10

ksiazki_w_altanie_9

ksiazki_na_czacie_w_altanie_11

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website