NASTĘPNYM RAZEM TEŻ BĘDĘ MIAŁA 6 LAT, ALBERCIE

„Albert i potwór” i „Czy jesteś tchórzem, Albercie?” Gunilla Bergstrom, wydawnictwo Zakamarki, 28 stron, 17×23,5×0,7cm, twarda oprawa.

Klara poznała Alberta jak miał 4 lata. Potem miał 5, tak jak teraz Klara i bardzo ją to cieszyło. W ostatnich dwóch częściach Albert podrósł i skończył lat 6. Klara mówi, że to nie szkodzi, bo ona „następnym razem” też będzie miała 6 lat. Mnie się wydaje, że im Albert jest starszy, tym książki o nim dotyczą poważniejszych spraw. Sami zobaczcie:

ALBERT I POTWÓR: Jest noc i Albert nie może zasnąć, bo pod łóżkiem czai się straszny potwór. Chociaż czy na pewno pod łóżkiem? A może potwór jest w środku Alberta? Zaczęło się od tego, że Albert grał w piłkę nożną swoją piłką. Był też mały chłopiec, który przynosił im zawsze piłkę. Niestety raz Albert kopnął tak mocno piłkę, że mały chłopiec jej nie znalazł i wtedy Albert uderzył go tak mocno, że chłopakowi poleciała krew. Od tamtej pory Albert go nie widział. Czasem myśli, że umarł. Nie może sobie darować, że tak się zachował, cały czas jest smutny a nocami czuje, że przychodzi do niego potwór. Czy Albertowi uda się od niego uwolnić?

ksiazki_na_czacie_Albert_2

ksiazki_na_czacie_albert_3

ksiazki_na_czacie_albert_4

CZY JESTEŚ TCHÓRZEM, ALBERCIE? Mimo że Albert jest silnym chłopcem, nigdy się nie bije. Jego koledzy się biją, tata zachęca go, żeby się nie bał i stawał do boju, a on mówi, że nie będzie się bił. Więc nikt nawet go już nie zaczepia, bo wszyscy wiedzą, że Albert się nie będzie bił. Ale do jego grupy przychodzą trzy nowe osoby. Nie wiedzą, że Albert się nie bije i chcą, żeby się bił. Ale Albert odmawia. Czy nowi uznają go za tchórza i czy będzie musiał zmienić swoje nastawienie? I co powie tacie?

ksiazki_na_czacie_albert_5

ksiazki_na_czacie_albert_6

ksiazki_na_czacie_albert_8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website