NIGDY NIE WYRZUCAJ CZERWONEJ SKARPETKI

„Regulamin na lato” Shau Tan, wydanictwo Klutura Gniewu, 28x26x1,1cm, twarda oprawa.
Dla mnie to taki album malarski, bo wszystkie ilustracje są ogromne i są obrazami, na przykład martwą naturą. Więc jak nie ma się czasu iść na wystawę, można sobie obejrzeć ten album. Oczywiście jest to picture book z niewielką treścią, która ogranicza się do kolejnych zasad regulaminu. Zaczynając od okładkowej „Nigdy nie łam zasad. Szczególnie jeśli ich nie rozumiesz”. Punktów jest siedemnaście i ja rozumiem to tak, że młodszy z dwóch braci, podczas spędzania lata ze starszym bratem, przygotował sobie taki regulamin, który wynikał z ich zabaw.

I muszę przyznać, że rzeczywiście cała książka kojarzy mi się z upałami, niewiele chłodniejszymi wieczorami i ciepłymi nocami. I z latem, ponieważ latem można robić co się chce i to w tej książce widać. Nie tylko kolory i ciepło, ale czas. Jak się ją ogląda to od razu chce się mieć taki czas, jak ci bracia.

Przy okazji powiem Wam, że paczkę z komiksem rozpakowałem przy Mamie („Nigdy nie otwieraj paczek przy Mamie”) przez co musiałem obejrzeć z nią książkę. I przy stronie z czerwonym królikiem oboje powiedzieliśmy „czy mamy gdzieś czerwoną skarpetkę?”. To było fajne, ale niestety nie mieliśmy.

PS. Shau Tan to autor, który wydał w Polsce już dwie doskonałe prace: mocny i wzruszający komiks „Przybysz”, oraz książkę obrazkową „Opowieści z najdalszych przedmieść”. Pisałem Wam o nich i nadal są jednymi z najciekawszych książek w mojej kolekcji.
Picture book dostaje 7/7 bomb głównie za klimat, który sprawia, że od razu planuje się swoje lato i obiecuje sobie, że wykorzysta się je do ostatniej minuty, bo jest przecież zasada „Nigdy nie przegap ostatniego dnia lata”.

Prezentacja książki:

 

ksiazki_na_czacie_regulamin_na_lato_1

ksiazki_na_czacie_regulamin_na_lato_2

ksiazki_na_czacie_regulamin_na_lato_3

ksiazki_na_czacie_regulamin_na_lato_4

ksiazki_na_czacie_regulamin_na_lato_5

ksiazki_na_czacie_regulamin_na_lato_6

\

Komentarz do “NIGDY NIE WYRZUCAJ CZERWONEJ SKARPETKI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website