ZUZA i MAKS

„Zuza i sukienka dla Maksa”, „Zuza ma adoratorów” Thierry Lenain, Delphine Durand, wydawnictwo Entliczek, stron 28, 14,5x19x0,5cm, oprawa pół-twarda.

Bardzo lubię takie wydania książek. Są małe, ale bardzo staranne, mają dobry format, papier, świetne rysunki i kolory. Na przykład dla Klary są bardzo wygodne, bo ona jest jeszcze mała, ale też łatwo je ze sobą zabrać, co jest ważne jak ktoś zabiera ze sobą wszędzie książki.
Co do ilustracji to już je na pewno znacie z trzech poprzednich części Zuzy, a przede wszystkim z bardzo fajnej książki obrazkowej „Mój dom”.
Co do treści, to mimo że tytułową bohaterką jest Zuza, to tak naprawdę obie części bardziej opisują przeżycia Maksa.

ZUZA I SUKIENKA DLA MAKSA – Maks i Zuza są w sklepie sportowym, gdzie dziewczynka interesuje się różnymi rzeczami, a chłopak zauważa maksymalnie różową sukienkę księżniczki z ozdobami. I bardzo mu się podoba. Ale Zuzy nie interesuje. Jak wracają do domu, Zuza dostaje właśnie taką sukienkę w tajemniczej paczce. Maks jest zachwycony, a Zuza zła. Stara się namówić dziewczynkę, żeby ją założyła. Ale wtedy ona mówi, żeby sam założył. Co dalej przeczytajcie sami. Jak to czytałem, to myślałem, że to kolejna książka o tym, że chłopiec chce mieć lalkę, czy sukienkę, albo inną rzecz ze sklepu dla dziewczynek. I trochę byłem znudzony. Dlatego zakończenie mnie zaskoczyło i bardzo mi się spodobało. Jeśli chodzi o Klarę, to przez całą opowieść nie mogła uwierzyć, że Zuza nie chcę tej różowej sukienki.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788363156091″]

ZUZA MA ADORATORÓW – tu treść jest bardziej skomplikowana. Zuza mówi Maksowi, że gdyby się nie przeprowadził, to by się nie poznali i ona miałaby innego ukochanego. Maks nie może sobie z tym poradzić, bo wydaje mu się, że Zuza zerka na innych chłopaków. I zaczyna z nimi zawierać umowy, że nigdy nie poderwą Zuzy. Jest to dla niego bardzo męczące i zaczyna poważnie się zastanawiać nad tym, co by było, gdyby się nie przeprowadził i nie spotkał Zuzy. Klara na zakończenie książki powiedziała „Uff, ona go kocha”. Co wskazuje na to, że książka jest o zakochaniu i zazdrości pierwszoklasistów.
Obie części polecam.

[buybox-widget category=”book” ean=”9788363156084″]

zuza_dwie_czesci_1

zuza_dwie_czesci_3

zuza_dwie_czesci_4

zuza_dwie_czesci_5zuza_dwie_czesci_6

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website