BAWIMY SIĘ W MATEMATYKĘ?

„Matematyka ze sznurka i guzika. Zabawy w liczenie, mierzenie i układanie” Kristin Dahl, Mati Lepp,  wydawnictwo Zakamarki, 19,5×24,5×0,8cm, stron 33, twarda oprawa.

To nie jest typowa książka do czytania, ani książka do nauki matematyki. Tylko do bawienia się w matematykę. Tak właśnie jest u Klary. Na przykład nudzi się i mówi do Mamy „w co się pobawimy?”, a Mama mówi ostatnio, że może zrobią coś fajnego i czyta pomysł z tej książki.
Jest ona bardzo ładnie wydana i ma wesołe, staranne rysunki.Zadania wykonuje się z dwójką bohaterów: Magdą i Kubą. Nie są to jednak ćwiczenia, których się spodziewacie, jak dodać, podzielić, obliczyć.

Tylko takie, które czasem pozornie nie mają z matmą nic wspólnego. Jak segregowanie guzików, szukanie butów do pary, rozpoznawanie dookoła nas kształtów, rysowanie kół przy pomocy sznurka i mierzenie wzrostu ołówkami, albo rozwijanie papieru toaletowego przez cały dom.
Na końcu jest ściągawka dla rodziców, jak rozmawiać z dziećmi o matematyce.

Książkę polecam, bo jak już pisałem, matematykę bardzo lubię, uważam, że to świetna i bardzo ciekawa nauka i każdy może ją polubić, jeśli mu się dobrze wytłumaczy.

matematyka_2 matematyka_1

2 komentarze do “BAWIMY SIĘ W MATEMATYKĘ?

  1. Witam,

    Książkę mamy i również polecamy 🙂 Chciałybyśmy jeszcze taki zestaw drewniany do niej – czy gdzieś jest do zdobycia?
    Pozdrawiam!
    Sylwia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website