ORZEŁ BIAŁY i MAZUREK DĄBROWSKIEGO

Pokazuję te książki razem, bo i graficznie i tematycznie są kompletem. Takie kompendia wiedzy o hymnie i polskim orle. Obie są bardzo elegancko przygotowane, więc doskonale nadają się na prezenty. Moim zdaniem od 7 lat, ale też dla młodzieży i dorosłych. Nie jest to wiedza, którą dostaje się w szkole – nie tak dokładnie opracowaną i nie w takim zakresie. Dlatego polecam też oba te tytułu, jeśli chcecie przygotować ciekawy referat, gazetkę, prezentację. I oczywiście do poczytania dla wszystkich. Bez ograniczeń wiekowych. 

ORZEŁ BIAŁY, ma nieco większą objętość i materiałowy grzbiet. Jest w nim zbiór zdjęć i ilustracji, w tym unikatów. Ważne jest to, że książka została przygotowana przez Alfreda Znamierowskiego wybitnego heraldyka i weksylologa, co dla mnie jest świetną rekomendacją. Są tu informacje podstawowe, ale też bardzo dużo ciekawostek, czy raczej obszernych informacji, z którymi nigdy wcześniej się nie spotkałem. Nawet na lekcjach. Można dowiedzieć się czym się różni herb od godła, zobaczyć jak ważny i często był używany orzeł w godłach i herbach i jak się zmieniał jego wygląd. Jak do tego doszło, że właśnie ten ptak nas symbolizuje i, że wcale nie jest to mój ulubiony bielik.

MAZUREK DĄBROWSKIEGO jest nieco inaczej ilustrowany, ma też dodaną płytę z czterema utworami – każdy z nich to hymn w innej odsłonie. W książce znajdziemy całą historię hymnu, ale też dokładne omówienie zwrotek i refrenu, zwrotkę pominiętą, ciekawostki, ludzi związanych z tą pieśnią, ale też inne utwory pełniące rolę hymnu polskiego. I nuty.

ksiazki_na_czacie_Orzeł_biały_Mazurek_dąbrowskiego_2

ksiazki_na_czacie_Orzeł_biały_Mazurek_dąbrowskiego_3

ORZEŁ BIAŁY. ZNAK PAŃSTWA I NARODU Alfred Znamierowski, wydawnictwo Bajka, 21,5x27x,5×1,3cm, 95 stron, twarda oprawa, materiałowy grzbiet. 

ksiazki_na_czacie_Orzeł_biały_1

ksiazki_na_czacie_Orzeł_biały_2

ksiazki_na_czacie_Orzeł_biały_3

ksiazki_na_czacie_Orzeł_biały_4

ksiazki_na_czacie_Orzeł_biały_6

ksiazki_na_czacie_Orzeł_biały_7

MAZUREK DĄBROWSKIEGO. NASZ HYMN NARODOWY Małgorzata Strzałkowska, 64 strony, wydawnictwo Bajka, 21,5x27x1,1cm, twarda oprawa + płyta. 

ksiazki_na_czacie_mazurek_dąbrowskiego_1

ksiazki_na_czacie_mazurek_dąbrowskiego_2

ksiazki_na_czacie_mazurek_dąbrowskiego_3

ksiazki_na_czacie_mazurek_dąbrowskiego_4

ksiazki_na_czacie_mazurek_dąbrowskiego_5

ksiazki_na_czacie_mazurek_dąbrowskiego_6

[buybox-widget category=”book” ean=”9788365479037″] [buybox-widget category=”book” ean=”9788361824725″]

3 komentarze do “ORZEŁ BIAŁY i MAZUREK DĄBROWSKIEGO

  1. Książki warte posiadania w każdej porządnej biblioteczce. Zastanowiłabym się jedynie czy ta pozycja jest od 7 lat. Mój chrześnik (lat 7) choć bardzo lubi książki to nie wszystko rozumiał. Ale fakt faktem była zaciekawiony 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website