KSIĘGA POTWORÓW LEGO – NEXO KNIGHTS

„Księga potworów. Nexo Knights. Lego” wydawnictwo Ameet, 97 stron, 18x24x13, twarda oprawa.

Księga, która napisała sama siebie? W dodatku jest złośliwa, uparta, ale dowcipna? Tak. Taki właśnie jest jeden z głównych bohaterów serii klocków Noxo Knights. Księga żyje w pełnym cyfrowej magii świecie Knightonu, gdzie czoła stawiają jej rycerze Nexo Knights. Czemu jest groźna? Bo na swoich kartach opisała wiele niebezpiecznych bestii i potworów, które można przywołać do prawdziwego świata, narażając na wielkie niebezpieczeństwo mieszkańców miasta.

No i właśnie tę księgę mogą sobie kupić wielbiciele rycerskich przygód Lego. Dosłownie taką samą, jak możecie zobaczyć na filmie (pierwszy odcinek pokazuję poniżej, księga pojawia się po 14 minucie).

Książka, jak wszystkie w serii Lego, jest starannie wydana. Ma niewielką obwolutę, czy raczej pasek, który potem może być zakładką. Na jej wewnętrznej stronie są pokazani członkowie drużyny, a na zewnętrznej wydrukowano dane o książce. Dzięki temu na okładkach nie ma żadnych napisów – książka wygląda dokładnie jak bohater filmów.

Na początku jest spis treści. Nie dajcie się zwieść – to nie jest prawdziwy spis treści, odkryjecie to jeśli będziecie próbowali znaleźć zapowiedziane treści na odpowiednich stronach. Potem mamy wprowadzenie do historii, a następnie opisy kolejnych potworów i trochę o samej książce. Całość kończy słownik potworów. A wklejki wykorzystano na mapę oraz drzewo genealogiczne Rodziny Królewskiej.

Ta książka to naprawdę dobra zabawa dla tych, którzy nie traktują zbyt poważnie potwornych bohaterów. Polecam.

ksiazki_na_czacie_księga_potworów_2

ksiazki_na_czacie_księga_potworów_3

ksiazki_na_czacie_księga_potworów_4

ksiazki_na_czacie_księga_potworów_5

ksiazki_na_czacie_księga_potworów_6

ksiazki_na_czacie_księga_potworów_7

ksiazki_na_czacie_księga_potworów_8

ksiazki_na_czacie_księga_potworów_9

ksiazki_na_czacie_księga_potworów_10

ksiazki_na_czacie_księga_potworów_11

ksiazki_na_czacie_księga_potworów_12

2 komentarze do “KSIĘGA POTWORÓW LEGO – NEXO KNIGHTS

  1. Brzmi groźnie, ale i ciekawie 🙂 Zwłaszcza dla mojego 6-letniego fana wszystkiego co związane z Lego 🙂 Czasem się dziwię, że się nie boi, ale dla niego to wszystko jest takie fascynujące. A taka księga z pewnością sprawiłaby mu ogromną radość 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website