„What makes it rain?” Christine Pym, Suzie Harrison, Katie Daynes, Lift-the-flap, wydawnictwo Usborne, angielskie książki dla dzieci, księgarnia w Polsce BOOKIDS, 12 stron, 20x22x1,7 cm, twarda oprawa, wszystkie kartki tekturowe + okienka.
WHAT MAKES IT RAIN– ANGIELSKIE KSIĄŻKI DLA DZIECI
„What makes it rain?” jest to świetna książka o zjawiskach pogodowych dla najmłodszych. Można ją czytać pewnie już dwulatkowi bo ma kartonowe strony i solidne okienka. Ale w Polsce będzie równie dobra dla 7-8 latka. Czy nawet nawet starszego dziecka, do nauki angielskiego. Sam mam kilka książeczek (taka seria naukowa) Usborne z 1989 roku, np. o tym jak rosną kwiaty, co jest pod ziemią, ale nie są tak atrakcyjnie wydane, za to pamiętam, że czytałem je chyba w 4 klasie.
Ta książeczka z okienkami jest ładnie wydana, ma zaokrąglane rogi, wygodne okienka z miejscem na palec (żeby łatwo się otwierały), świetne kolory, ładne ilustracje i sporo ciekawostek. A właściwie odpowiedzi na pytania, które często zadają dzieciaki o deszcz, tęczę, słońce, pioruny i grzmoty, wiatr i śnieg. Ale też wiele zabawnych pytań, nietypowych, jak o środek chmury, siłę wiatru, tornada, kształt śnieżek.
Dodatkowo strony można dotykać palcami i znajdować na nich „wyżłobienia” np.: po działaniu wiatru, kształt pioruna czy kropli deszczu.
Im dłużej oglądałem i czytałem tę dziecięcą książkę, tym więcej znajdowałem w niej ciekawych i dowcipnych rozwiązań. No i temat jest doskonały, bo pogoda to coś, z czym stykamy się w każdej chwili, więc warto o niej jak najwięcej wiedzieć.
Klara ją uwielbia, jak wszystkie okienkowe z tej serii. Tata czyta jej zdania po angielsku, Klara próbuje domyślać się co to znaczy, potem Tata tłumaczy i powtarzają jakiś wyraz. Choć Klara oczywiście od razu chce otworzyć wszystkie okienka.
Na zdjęciach pokazałem większość stron, ale w rzeczywistości książka wygląda znacznie lepiej, tylko nie potrafię tego pokazać.
UWAGA! Więcej tytułów anglojęzycznych dostępnych w Polsce znajdziecie w zakładce „RODZAJ KSIĄŻKI: ANGLOJĘZYCZNE” .
super, he he, ale dziwolągi