COMPUTERS AND CODING

„Computers and coding” seria Lift-the-flap, Rosie Dickins, Shaw Nielsen, wydawnictwo Usborne, księgarnia w Polsce BOOKIDS, 22,5×28×1,8cm, 16 stron, twarda oprawa i kartonowe wszystkie strony + okienka.

Od budowy komputera do kodowania. Czyli wszystko o tym czym są, z czego są, po co są, jak działają komputery. I oczywiście co można z nimi robić i jak to robić. I skąd się wziął świat wirtualny czyli Internet.

Bardzo kolorowa książka dotycząca niby podstaw, ale wielu rzeczy większość przeciętnych użytkowników komputerów nie wie. Książka jest po angielsku, ale co ciekawe, można w niej znaleźć słowa dotyczące świata komputerów, których używamy w naszym języku, bo ich nie tłumaczyliśmy, tylko przejęliśmy.

„Computers and coding” spodobało mi się z dwóch powodów. Po pierwsze nie widziałem jeszcze takiej komputerowej książki dla dzieci. Jeśli jakąś znacie, proszę o informację w komentarzach. Po drugie jest to bardzo prosty i przyjemny w przeglądaniu i czytaniu podręcznik do nauki słówek związanych z informatyką, których nie ma w zwyczajnych podręcznikach z których uczę się angielskiego.

W książce znajdziecie dziewięć głównych tematów, m.in. czym jest komputer, co to jest kodowanie, jaka jest budowa komputera, jak działa internet, a na końcu jest też rys historyczny z zabawnymi zdjęciami pierwszych, niewyobrażalnie wielkich maszyn. Wszystko jest prosto i krótko wyjaśnione, bardzo pomagają też zabawne rysunki, które pozwalają sobie wiele abstrakcyjnych kwestii wyobrazić. Pod klapkami ukrytych jest naprawdę dużo ciekawostek (ale nie mam siły liczyć okienek, jest ich kilkadziesiąt).

Moim zdaniem to ciekawa książka dla młodszych czytelników, bo większość używa komputerów (które zresztą są teraz wszędzie, a nie tylko w obudowie laptopa czy tabletu), ale już mniej użytkowników wie na jakiej zasadzie działają.

Sam chętnie zajrzę jeszcze do tej książki ze względu na angielskie słownictwo.

UWAGA! Więcej tytułów anglojęzycznych dostępnych w Polsce znajdziecie w zakładce RODZAJ KSIĄŻKI: ANGLOJĘZYCZNE” .

książki_na_czacie_computers_and_coding_2

książki_na_czacie_computers_and_coding_3

książki_na_czacie_computers_and_coding_4

książki_na_czacie_computers_and_coding_5

książki_na_czacie_computers_and_coding_19

książki_na_czacie_computers_and_coding_6

książki_na_czacie_computers_and_coding_7

książki_na_czacie_computers_and_coding_8

książki_na_czacie_computers_and_coding_9

książki_na_czacie_computers_and_coding_10

książki_na_czacie_computers_and_coding_11

książki_na_czacie_computers_and_coding_12

książki_na_czacie_computers_and_coding_13

książki_na_czacie_computers_and_coding_14

książki_na_czacie_computers_and_coding_17

książki_na_czacie_computers_and_coding_18

książki_na_czacie_computers_and_coding_21

książki_na_czacie_computers_and_coding_22

książki_na_czacie_computers_and_coding_23

 

2 komentarze do “COMPUTERS AND CODING

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website