SLIDE AND SEE FARM

„Slide and see Farm” z serii „Baby’s very first” Usborne, książka w Polsce dostępna w księgarni BOOKIDS, 17,8×17,8×2,2 cm, 10 stron, wszystkie strony kartonowe z okienkami do przesuwania.

Ta książeczka o Farmie jest dla naprawdę najmniejszych dzieci, bo polecana od wieku 0. I dlatego wybrałem ją do pokazania, bo mało u mnie takich książek. No i spodobała mi się bo jest pancerna. Poważnie – naprawdę trudno byłoby ją zniszczyć.

To już zostanę przy konstrukcji książki. Powiedzieć, że kartki są tekturowe to za mało. One są co najmniej grubości podwójnych kartek z kartonówek, nie mowy, żeby dziecko je zgięło, przedarło, czy zadarło róg. Do tego mają świetny system okienek, które nie są otwierane tylko przesuwane. Jestem pewny, że takie przesuwane okienko znacznie trudniej zniszczyć niż otwierane. Widać, że wydawnictwo serio potraktowało wiek czytelnika.

Oprócz okienek każda strona ma też wyżłobienie, które jest na przykład śladem lotu motyla, albo płynących kaczek. Po tych zawijasach dziecko może „przejechać” palcem. Jeśli chodzi o przesuwanie okienek, to też jest łatwe, bo każde okienko ma okrągłe wycięcie, żeby można było włożyć palec i przesunąć.

Książeczka tak jak mówi tytuł jest o farmie. Nie ma w niej opowieści, ale są odgłosy zwierzaków. Do tego ładne kolory i przyjazne ilustracje. Moim zdaniem naprawdę fajna propozycja wśród kartonówek, zwłaszcza ze względu na wytrzymałość.

UWAGA! Więcej tytułów anglojęzycznych dostępnych w Polsce znajdziecie w zakładce „RODZAJ KSIĄŻKI: ANGLOJĘZYCZNE”

ksiazki_na_czacie_farm_3

ksiazki_na_czacie_farm_2

ksiazki_na_czacie_farm_4

ksiazki_na_czacie_farm_6

ksiazki_na_czacie_farm_8

ksiazki_na_czacie_farm_9

ksiazki_na_czacie_farm_12

ksiazki_na_czacie_farm_14

 

 

2 komentarze do “SLIDE AND SEE FARM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website