SEE INSIDE THE HISTORY OF BRITAIN

„See Inside The History of Britain”, Rob Loyd Jones i Barry Ablett, wydawnictwo Usborne, książka dostępna w księgarni BOOKIDS, 28×22,5x2cm, 15 stron, twarda oprawa, tekturowe strony + 60 okienek

Kiedy książka ma okienka, to wydaje się, że jest kierowana tylko do młodszych dzieci. W przypadku tytułów anglojęzycznych sytuacja wygląda inaczej – w zależności od tematu taka książka może spokojnie przydać się nastolatkom.

„See Inside The History of Britain” ma mnóstwo informacji, które przydadzą się na przykład w konkursach językowych jak olimpiada z angielskiego. Nie chodzi tylko o trenowanie znajomości języka poprzez czytanie po angielsku, ale o informacje historyczne, czy znane postacie, które bardzo często są tematem pytań na olimpiadach.

Jak wskazuje tytuł książki, opowiada ona o historycznych dziejach Wielkiej Brytanii. Od początków średniowiecza po XX wiek i Drugą Wojnę Światową, wszystko rozpisane na 15 stronach z okienkami. Każda rozkładówka odpowiada danemu okresowi historycznemu.

Można powiedzieć, że książka dzieli się kolejno na początki Brytanii, średniowiecze, czasy Tudor’ów i Georgian’ów, kolonizację, czasy Victorian, wspomniane wojny światowe, a na koniec mój ulubiony rozdział – poświęcony sławnym postaciom historycznym związanym z państwem. Można więc zapoznać się z takimi osobistościami, jak królowa Boudica, Guy Fawkes, Churchill, czy też z zespołem „The Beatles”(!).

Ilustracje są typowe dla książki z okienkami. Przyjazne dla oka, kolorowe, bezkrwawe i trochę jaskrawe. Można nawet powiedzieć, że na swój sposób żartobliwe. Mocno kontrastują ze scenami najazdów wikingów, czy też oczywiście II Wojną Światową. Jednocześnie odwzorowane postacie i budynki są rozpoznawalne na pierwszy rzut oka.

Jak pisałem na początku recenzji – książka godna polecenia nie tylko najmłodszym czytelnikom, ale też starszym do nauki angielskiego oraz historii. Wykonanie świetne, mam nadzieję, że w serii znajdą się tytuły poświęcone innym krajom.

UWAGA! Więcej tytułów anglojęzycznych dostępnych w Polsce znajdziecie w zakładce „RODZAJ KSIĄŻKI: ANGLOJĘZYCZNE” .

ksiazki_na_czacie_wielka_brytania_2

ksiazki_na_czacie_wielka_brytania_3

ksiazki_na_czacie_wielka_brytania_4

ksiazki_na_czacie_wielka_brytania_5

ksiazki_na_czacie_wielka_brytania_6

ksiazki_na_czacie_wielka_brytania_7

ksiazki_na_czacie_wielka_brytania_8

ksiazki_na_czacie_wielka_brytania_9

ksiazki_na_czacie_wielka_brytania_10

ksiazki_na_czacie_wielka_brytania_11

ksiazki_na_czacie_wielka_brytania_12

ksiazki_na_czacie_wielka_brytania_13

ksiazki_na_czacie_wielka_brytania_14

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website