LUKE PEARSON ODPOWIADA NA DWA PYTANIA BLOGA

Hilda to jedna z najlepszych bohaterek komiksów dziecięcych. A może najlepsza? Miałem farta, bo Ela zgodziła się w moim imieniu wybrać na spotkanie z autorem Hildy w Londynie, wziąć autografy i zadać po pytaniu ode mnie i Klary. Tak naprawdę, to „zgodziła się” jest słabym określeniem, bo Ela uwielbia Hildę i sama bardzo chciała poznać Luke Pearson’a.

Można chyba powiedzieć, że to pierwszy WPIS GOŚCINNY na blogu. Autorką jest Elżbieta Olszewska, moja ciocia z którą dzielimy pasję komiksowo książkową. Ela poszła na spotkanie autorskie, zadała pytania moje i mojej sześcioletniej siostry, kupiła komisy, wzięła autografy i jeszcze zrobiła nam niespodziankę w postaci torby z nadrukiem i figurki Hildy. Ciekawy jestem czy wydawnictwo w Polsce też będzie sprzedawało takie gadżety? Byłoby świetnie. Zapraszam na krótką relację i bardzo dziękuję Eli!

„HILDA” Luke Pearson – opowiada Ela Olszewska

Luke Pearson, Ela Olszewska, Hilda

Luke Pearson, Ela Olszewska, Hilda

LUKE PEARSON MA OCZY JAK HILDA!

Zacznę nieprofesjonalnie. Wchodzę na spotkanie, a tam kilka osób tłoczy się obok kolorowo ubranego, głośnego mężczyzny. Ponieważ wcześniej nie sprawdziłam w internecie jak wygląda Luke Pearson, kieruję się w stronę tej grupy. A to nie Luke. On siedzi trochę dalej, cicho i spokojnie, przy stole z książkami i gadżetami z komiksów. Ale kiedy się na niego spojrzy od razu widać, że to autor Hildy – ona ma jego oczy! Zresztą w ogóle jest w nich coś podobnego. Kiedy mówię o tym potem Luke’owi śmieje się i mówi, że tak, tylko on jest chłopcem.

Jeśli nie znacie tego autora, to polecam jego stronę LUKE PEARSON, a jeśli nie znacie Hildy, to musicie ją poznać. W Polsce trzy tomy wydało wydawnictwo Centrala Central Europe Comics Art , a dokładnie TUTAJ znajdziecie całą, polskojęzyczną Hildę.

Jeśli już pędzicie kupować komiksy, to z jedynką może być ciężko, ale powtórzę informację za „Są komiksy dla dzieci” : W planach wydawcy – podobno jeszcze na ten rok – jest wznowienie pierwszego tomu, który już nie jest dostępny w sprzedaży, oraz edycja czwórki. Jest już polski tytuł „Hilda i Czarna Bestia”.
ela_olszewska_luke_pearson_hilda_6

ela_olszewska_luke_pearson_30

Właśnie na spotkaniu mogłam kupić czwarty tom w angielskim wydaniu, ale nie będę pisała recenzji. Uwielbiam komiksy od dziecka, ale pisanie o nich zostawię znawcom, a w tej krótkiej relacji pokażę tylko kilka zdjęć.
No dobrze, nie mogę się powstrzymać – powiem tylko, że Hilda jest zachwycająca jak zawsze, ale o wiele bardziej uspołeczniona niż w poprzednich tomach. Tym razem Luke Pearson pozwolił swojej podopiecznej na więcej kontaktów z ludźmi, ale na szczęście, STWORY też są.

Wracając do spotkania z autorem, to odbyło się w księgarni Gosh! w Londynie. Martwiłam się, że nie dopcham się do Luke’a a tymczasem przyszło niewiele osób. Można było kupić wszystkie cztery części Hildy, ale też cudną figurkę i czarną torbę z nadrukiem. Luke rozdawał autografy. Większość osób kupowała książki, brała wpis – czy raczej wrysunek – i wychodziła.

Luke Pearson, Ela Olszewska, Hilda

Luke Pearson, Ela Olszewska, Hilda

ksiazki_na_czacie_autograf_hilda_1

Dlatego kiedy przyszła moja kolej mogłam spokojnie porozmawiać i zadać po pytaniu, które przywiozłam od Klary i Aleksego. Gdybym wiedziała, że Luke będzie miał tyle czasu (tylko jak rysuje autograf, to się nie odzywa i jest bardzo skoncentrowany), to przywiozłabym po kilka pytań.

PYTANIE OD KLARY: Czy Hilda będzie miała w końcu koleżankę.

LUKE: Hilda przyjaźni się ze różnymi stworzeniami. Ale tak, w czwartej części pojawi się też taka zwyczajna, ludzka koleżanka. Ta koleżanka będzie też w piątej części. A w komiksie jest dokładnie o tu:

ela_olszewska_luke_pearson_12

PYTANIE OD ALEKSEGO: Czy wystąpiłeś kiedyś w swoim komiksie, albo planujesz wystąpić jako ty?

LUKE (śmiech): Nie, przynajmniej nie w Hildzie. Chociaż, no dobrze, raz wystąpiłem. Właśnie w Hildzie. W komiksach występują też członkowie mojej rodziny. Czy można ich rozpoznać? (Śmiech). Nie, ale oni wiedzą, bo ja im pokazuję jako kto występują. A ja jestem w czwartej części Hildy, ze swoją dziewczyną, siedzimy na kanapie. Moja dziewczyna też rysuje, więc w Hildzie narysowałem nas w jej stylu. Jesteśmy dokładnie tu:

ela_olszewska_luke_pearson_10

W pierwszym tomie angielskim znalazłam kilka stron, których chyba nie ma w polskim wydaniu? Nie mam w Londynie tej części, ale tak mi się wydaje. Okładka na pewno jest inna.

ela_olszewska_luke_pearson_22

ela_olszewska_luke_pearson_25

ela_olszewska_luke_pearson_21

ela_olszewska_luke_pearson_20

A tu kilka zdjęć z tomu czwartego.

01

03

06

08

010

011
PS. Wybaczcie jakość zdjęć, pierwotnie nie miałam robić relacji, tylko zdobyć autografy.

Czy w ogóle napisałam, że uwielbiam Hildę? Uwielbiam. I polecam Waszej uwadze tę wspaniałą serię.
ela_olszewska_luke_pearson_5

ela_olszewska_luke_pearson_8

[buybox-widget category=”book” ean=”9788363892463″]

 

 

2 komentarze do “LUKE PEARSON ODPOWIADA NA DWA PYTANIA BLOGA

  1. Ale Luke naprawde wyglada jak Hilda! Jak tylko zobaczyłam zdjęcie, to pomyślałam że sam wygląda jak z komiksu. Czekam na czwórkę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website