BASIA I WYPRAWA DO LASU. BASIA W KRAINIE POCIĄGÓW

Książki z serii „Basia” Zofia Stanecka, Marianna Oklejak, Egmont. „Basia i wyprawa do lasu” 21,5x26x0,8 cm, 22 strony, twarda oprawa. „Basia w krainie pociągów” Zofia Stanecka, Marianna Oklejak, Dorota Nowacka, 64 strony, 20,5×29,5×0,5 cm, miękka okładka.

BASIA I WYPRAWA DO LASU
To część wydana przy współpracy Lasów Państwowych. Jest o wyjeździe Baśki i jej rodziny do lasu. Ale nie na zwykły spacer, tylko na weekend. Oglądają drzewa, słuchają ptaków, uczą się zbierać grzyby, występują w roli karmy dla komarów. Potem jadą do leśniczówki na obiad i nocowanie. A następnego dnia dzielą się – tata idzie na grzyby, mama z Frankiem zostają, za to Basia i Janek idą oglądać las z leśniczym. Bardzo fajna część, trochę napisana tak, jakby Baśka rzadko bywała w lesie. Klara las zna dość dobrze, bo zaczyna się 10 minut od naszego domu i chodzimy tam na spacery i rowery. Poza tym nasi rodzice uważają, że las to najlepsze miejsce. Bardzo polecam tę część Baśki, bo można się dowiedzieć sporo o przyrodzie.

ksiazki_na_czacie_basia_wybrawa_do_lasu_2

ksiazki_na_czacie_basia_wybrawa_do_lasu_3

ksiazki_na_czacie_basia_wybrawa_do_lasu_4

ksiazki_na_czacie_basia_wybrawa_do_lasu_5

ksiazki_na_czacie_basia_wybrawa_do_lasu_6

ksiazki_na_czacie_basia_wybrawa_do_lasu_7

ksiazki_na_czacie_basia_wybrawa_do_lasu_8

BASIA W KRAINIE POCIĄGÓW seria „Basia uczy i bawi”
Jest to książka do uzupełniania, z zadaniami do wykonania oraz nauką liter i cyfr. Głównym tematem są pociągi, dlatego całość zaczyna się od wprowadzenia o tym, jak Basia, Janek i Mama pojechali pociągiem do dziadków. Są tu miejsca do trenowania pisania i tradycyjne zadania jak: znajdź wszystkie różnice, połącz prawidłowo rzecz z cieniem, podziel na grupy, znajdź takie same, itd. Klara bardzo lubi tę książeczkę, bo lubi wszystko co jest związane z Basią. A ćwiczenie liter i cyfr przyda jej się, bo w tym roku zaczyna pierwszą klasę.

ksiazki_na_czacie_basia_w_krainie_pociągów_1

ksiazki_na_czacie_basia_w_krainie_pociągów_2

ksiazki_na_czacie_basia_w_krainie_pociągów_3

ksiazki_na_czacie_basia_w_krainie_pociągów_4

ksiazki_na_czacie_basia_w_krainie_pociągów_5

ksiazki_na_czacie_basia_w_krainie_pociągów_6

ksiazki_na_czacie_basia_w_krainie_pociągów_7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website